Strona główna SPORT W GIMNAZJUM Strona główna

CHŁOPCY WICEMISTRZAMI POWIATU W SIATKÓWCE 2011r.
10 lutego 2011 r. w naszej szkole rozegrano finały powiatowe w piłce siatkowej chłopców. W zawodach udział wzięły trzy najlepsze w powiecie drużyny: Błędów, Chynów i Kruszew. Nasi reprezentanci zdobyli Wicemistrzostwo Powiatu po wygranej w tie breku z Chynowem 2:1 (21:25, 25:20, 15:10) i przegranej 0:2 (21, 20) z Błędowem, który wygrał turniej (z Chynowem 2:0 (9, 16). Wyniki finałów, choć dobre pozostawiają niedosyt. Gra chłopców była słabsza jak w eliminacjach, czy podczas turnieju w Spartakusie. Zagrywka była mniej skuteczna, jedynie Mateusz Kowalski serwował na swoim najwyższym poziomie i pomógł drużynie wygrać z Chynowem oraz nawiązać walkę z Błędowem. Silnie atakowali: Sebastian Wlazło, Damian Zieliński (najskoczniejszy) i Andrzej Wierzbicki. Ambitnie grali Piotr Michalak, Mateusz Małecki, Mariusz Adamski i Michał Chwalibóg (zagrywka) jednak Błędów był lepszy. II miejsce w Powiecie to bardzo dobry wynik. Jednak w tym roku mogliśmy sięgnąć nawet po mistrzostwo.ELIMINACJE POWIATOWE W SIATKÓWCE - RADOŚĆ CHŁOPCÓW I SMUTEK DZIEWCZĄT
2 lutego 2011 r. byliśmy gospodarzami eliminacji powiatowych w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W turnieju udział wzięły drużyny z Grójca i Kruszewa – dziewczęta i chłopcy oraz chłopcy z Belska Dużego. Nasi chłopcy zdecydowanie i z dużą przewagą wygrali po 2:0 z Belskiem Dużym i Grójcem. Kluczem do sukcesu była zagrywka. Perfekcyjną zagrywkę szybującą w określone pole wykonywał Mateusz Małecki. Po mistrzowsku z wyskoku silnie serwował Sebastian Wlazło. Akcje z gry skutecznie kończyli Andrzej Wierzbicki, Damian Zieliński  i Mariusz Adamski. Inteligentnie rozgrywali Piotr Michalak i Mateusz Kowalski. Chłopcy zagrali bezbłędnie i awansowali do finałów. Dziewczęta przegrały z rówieśniczkami z Grójca 1:2 i odpadły z dalszych rozgrywek. Była to nasza pierwsza porażka (od 10 lat) w eliminacjach powiatowych. Dziewczęta z klas III nie uniosły ciężaru gry. Dziewczyny młodsze skutecznie zagrają za rok.ZŁOTO CHŁOPCÓW W "SPARTAKUSIE" !
22 stycznia 2011 r. w grójeckiej hali „Spartakus” rozegrano Zimowy Turniej Piłki Siatkowej dla gimnazjalistów. W zawodach udział wzięły drużyny dziewcząt i chłopców z Grójca, Kruszewa, Mogielnicy i Warki. Nasi chłopcy, pewnie wygrali wszystkie mecze wynikiem 2:0. Najlepszy w zespole był kapitan drużyny Sebastian Wlazło, który „atomowymi” atakami rozbijał przeciwników. Dużą skutecznością w kończeniu akcji wykazał się Mariusz Adamski. Opanowaniem imponował rozgrywający Piotr Michalak. Odważnie zagrali pozostali zawodnicy z podstawowego składu: Andrzej Wierzbicki, Damian Zieliński, Mateusz Małecki i Mateusz Kowalski. Rezerwowymi byli: Sebastian Korczak, Krzysztof Prus, Daniel Brzeziński, Michał Chwalibóg, Marcin Kozłowski i Damian Ścianko. Chłopcy zdobyli złote medale i okazały puchar. Słabo zagrały dziewczyny. Przegrały wszystkie mecze. Wysoko po 0:2 z mocnymi zespołami Warki i Mogielnicy, oraz 1:2 z Grójcem (wygranego seta zawdzięczamy dobrej grze zagrywką Kasi Adamiec). Wkrótce szanse na rewanż w zawodach powiatowych.DZIEWCZYNY LUBIĄ BRĄZ
18 grudnia 2010 r. w Radomiu odbył się finał rejonowy w piłce ręcznej. Drużyna naszych dziewcząt zaczęła turniej od dwóch dotkliwych porażek, 1:20 z PG Głowaczów (Powiat Kozienice, 5 drużyna ubiegłorocznych Igrzysk Województwa Mazowieckiego) i 2:22 z PG 8 Radom (Mistrz Radomia, juniorki II ligowej Delty Radom). W meczu o III miejsce PG Kruszew wygrał z PG Wieniawa (Powiat Przysucha) 10:3. Bramki zdobyły: M. Łukasiak – 1 (liderka zespołu, kontuzjowana w początkowej fazie turnieju), P. Adamska – 7 (jej bramki zdecydowały o III miejscu w finałach), K. Durka – 1 (niezastąpiona w obronie), J. Chmiel – 3 i K. Kowalska – 1 (rzut karny). W turnieju zagrały wszystkie nasze zawodniczki (udany debiut Pauliny Szymańskiej w obronie). Nasze dziewczyny zdobyły brązowe medale finału radomskiego w piłce ręcznej (I miejsce PG Głowaczów, wygrał 9:6 z PG 8 Radom i 20:6 z PG Wieniawa; II miejsce PG 8 Radom, wygrana 12:7 z PG Wieniawa). Skład naszego zespołu: Monika Łukasiak (kapitan), Lidka Kołacz (I bramkarz), Paulina Adamska, Karolina Durka, Marlena Jasińska, Kinga Kowalska, Justyna Chmiel, Paulina Szymańska, Justyna Augustyniak (II bramkarz), Kasia Adamiec, Wioletta Nazarow i Dominika Urbaniak. Nie zagrały z powodu choroby: Iwona Pietruszka, Asia Arak i Paulina Prus. Zdjęcia z zawodów wykonała Ewelina Dusza z kl. III.ZWYCIĘSTWO DZIEWCZĄT W PÓŁFINALE RADOMSKIM W PIŁCE RĘCZNEJ!
27 listopada 2010 r. w Radomiu, nasze dziewczyny wygrały półfinał międzypowiatowy. Pokonały 5:3 PG Starą Błotnicę (Powiat Białobrzegi) oraz wygrały 4:3 z gospodarzami turnieju PG 10 Radom. Bramki zdobyły: M. Łukasiak – 4, P. Adamska – 4, I. Pietruszka – 1. Znakomicie na bramce zagrała Lidka Kołacz, broniąc zwycięstwa i awansu drużyny do finału rejonu radomskiego. Udanie debiutowały uczennice kl. I – Kinga Kowalska i Justyna Chmiel. Dziewczęta awansowały do finału rejonu radomskiego (wcześniej taki wynik osiągnęli chłopcy w 2006 r.). BRAWO !!!DZIEWCZĘTA MISTRZYNIAMI POWIATU – 2010r. W PIŁCE RĘCZNEJ !!!
24 listopada 2010 r. w Jasieńcu, drużyna dziewcząt z Naszego Gimnazjum wygrała finał powiatowy w piłce ręcznej. Pokonaliśmy wysoko 19 : 8 zespół z Grójca! Sukces bardzo cieszy, ponieważ był długo wyczekiwany. Latami ambitnie walczyliśmy z mocnymi drużynami z Grójca (wyszkolonymi w PSP Bikówek). Nasza praca została nagrodzona! Awansowaliśmy do zawodów międzypowiatowych w Radomiu (27.11.2010). Skład naszej drużyny: Monika Łukasiak (kpt.) – 4 bramki, Lidka Kołacz (bramkarz), Paulina Adamska – 4 bramki, Karolina Durka (główny filar obrony), Iwona Pietruszka – 2 bramki, Marlena Jasińska – 8 bramek (bohaterka meczu), Kinga Kowalska – 1 bramka (udany debiut) oraz Justyna Augustyniak (II bramkarz), Kasia Adamiec, Paulina Prus, Justyna Chmiel, Asia Arak, Paulina Szymańska, Wioletta Nazarow i Dominika Urbaniak.CHŁOPCY NA PODIUM W POWIATOWEJ PIŁCE RĘCZNEJ – 2010 r.
24 listopada 2010 r. w Jasieńcu, w zawodach powiatowych w piłce ręcznej grali nasi chłopcy. W zaległym meczu eliminacyjnym, wyraźnie pokonali rówieśników z Grójca 15 : 8 i awansowali do fazy finałowej. W finałach, przegrali (po zaciętej walce) oba mecze z Jasieńcem 14 : 16 i z Błędowem 14 : 16. W meczu z Jasieńcem zabrakło skuteczności w wykończeniu akcji (liczne „słupki i poprzeczki”). W spotkaniu z Błędowem brakowało sił (graliśmy 3 mecz) i motywacji po minimalnej przegranej w decydującym meczu z mocnym Jasieńcem. Oczekiwania wobec chłopców były większe. Turniej można było wygrać. Chłopcy mają świetną technikę i opanowanie piłki, jednak to nie wystarczyło. Skład naszej drużyny: Andrzej Wierzbicki (kpt. 12bramek) – bramkostrzelny, pomysłowo dogrywający i asystujący kolegom, Paweł Ściatko (bramkarz) – wiele bardzo dobrych interwencji, Sebastian Wlazło (13 bramek) – super występ, 100 % skuteczności w rzutach karnych i wiele widowiskowych rzutów z dystansu (zdjęcia), Mateusz Małecki (5 bramek) – najlepszy skrzydłowy turnieju, Krzysiek Markiewicz (7 bramek) – bramkostrzelny, waleczny obrotowy, Damian Zieliński (2 bramki) – szybki skrzydłowy, Mateusz Kowalski (3 bramki) – dobry rozgrywający, Sebastian Korczak – uważny obrońca (udany debiut), Krzysiek Prus – prawoskrzydłowy oraz Karol Małecki (II bramkarz), Marek Czajkowski, Mariusz Adamski, Piotr Michalak, Piotr Koper i Rafał Rosołowski.POWIATOWE PRZEŁAJE W NOWYM MIEŚCIE
2 października 2010 r. w Nowym Mieście n/Pilicą odbyły się powiatowe indywidualne biegi przełajowe. Nasze gimnazjum reprezentowało 6 dziewcząt: Paulina Prus z kl. II oraz „pierwszaczki”- Paulina Szymańska, Joanna Arak, Wiktoria Kowalczyk, Wioletta Nazarow i Justyna Chmiel. Chłopcy nie wzięli udziału w biegach, ponieważ grali mecz ligowy jako LKS Pniewy. Dziewczęta pobiegły zgodnie ze swoimi możliwościami. Paulina Prus zajęła V miejsce. Pozostałe dziewczęta ukończyły bieg pod koniec pierwszej dziesiątki. Niestety, wielkich indywidualności w biegach przełajowych aktualnie nie mamy.BIEGI PRZEŁAJOWE im. Tadeusza Małeckiego w JEZIORZE
28 września 2010 r. w Jeziorze odbyły się VIII biegi przełajowe im. T. Małeckiego. Naszą szkołę reprezentowało 24 uczniów. Czworo z nich stanęło na podium, zdobywając medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.
Złoty medal, I miejsce – KAROL MAŁECKI kl. II A
Srebrny medal, II miejsce – KAMIL MAŁECKI kl. I B
Brązowy medal, III miejsce – PAULINA SZYMAŃSKA kl. I C
Brązowy medal, III miejsce – PAULINA PRUS kl. II B

Zawdy należy uznać za udane. Sportowy honor szkoły, po znakomitych biegach obronili bracia Karol i Kamil Małeccy. Noszenie takiego samego nazwiska jak patron zawodów zobowiązuje!!!CHŁOPCY WICEMISTRZAMI POWIATU W SIATKÓWCE - 2010r.
Dnia 1 marca 2010 r. w Jasieńcu, odbył się turniej finałowy o Mistrzostwo Powiatu w piłce siatkowej gimnazjalistów. W zawodach reprezentująca naszą szkołę drużyna chłopców, zajęła II miejsce zostając WICEMISTRZAMI POWIATU. Nasi zawodnicy pokazali duże umiejętności i odporność psychiczną. Wygrali 2:0 (23, 20) z Jasieńcem (który, wyeliminował w półfinałach faworyta rozgrywek – Warkę), oraz przegrali (zbyt łatwo) 0:2 (18,11) z bardzo silną Mogielnicą, której część zawodników gra w seniorskiej III lidze. Skład naszego zespołu: Bartek Szewczak (kpt.) – rozgrywający, Michał Czajkowski – atakujący (nasz najlepszy zawodnik), Michał Dominiak – przyjmujący (najskuteczniej zagrywał), Sebastian Wlazło – atakujący, Karol Dominiak – przyjmujący, Andrzej Wierzbicki – przyjmujący, oraz Czarek Brzostowski, Michał Szymańczak, Damian Zieliński, Artur Bielawa, Mateusz Małecki, Piotr Michalak, Hubert Kowalczyk, Sebastian Korczak i Mariusz Adamski. Ostatni raz wicemistrzami byliśmy w 2006 r. Międzyszkolna rywalizacja w siatkówce jest ogromna. Tym większe brawa dla chłopców!


DZIEWCZĘTA WICEMISTRZYNIAMI POWIATU W SIATKÓWCE - 2010r.
Dnia 25 lutego 2010 r., byliśmy gospodarzami finałów powiatowych w piłce siatkowej dziewcząt. W turnieju udział wzięli zwycięzcy eliminacji międzygminnych. Były to szkoły: Gimnazjum Błędów, Gimnazjum Warka i Gimnazjum Kruszew. W bardzo wyrównanych i ciekawych zawodach, najlepszą drużyną i Mistrzem Powiatu okazał się zespół z Warki, który pokonał naszą drużynę 2:0 (21, 23) i wygrał także z Błędowem 2:1 (23, -26, 11). Nasze zwycięstwo z Błędowem 2:1 (-20, 23, 11) dało nam tytuł Wicemistrza Powiatu. Skład naszej drużyny: Patrycja Suchecka (kpt.), Olga Strocka, Anna Wierzbicka (serią zagrywki w końcówce II seta z Błędowem, zdecydowała o wyniku naszego zespołu), Dominika Urbańska, Paulina Dolina, Kasia Adamiec, Bożena Komisarczyk, Monika Łukasiak oraz Iwona Pietruszka, Magda Łuba, Justyna Augustyniak, Paulina Woźniak, Natalia Gawryła i Karolina Dolina. Puchary i dyplomy, uroczyście wręczyli drużynom: Wójt Gminy Pniewy - Wiesław Nasiłowski i Dyrektor Gimnazjum - Zdzisław Białacki. Zdjęcia z turnieju wykonała Paulina Adamska z klasy I A.


ZWYCIĘSKIE ELIMINACJE – AWANS DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW DO FINAŁÓW POWIATOWYCH W PIŁCE SIATKOWEJ!
W dniach 26 i 27 stycznia 2010 r., w naszej szkole odbyły się eliminacje powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach odnieśliśmy podwójny sukces! Drużyny naszych dziewcząt i chłopców pokonały rówieśników z: Belska Dużego, Goszczyna i Grójca. Dziewczęta wygrały zdecydowanie, nie dając żadnych szans rywalkom. Miały pewną i mocną zagrywkę, dobrze przyjmowały piłkę i wyprowadzały atak (na zdjęciu atakuje Patrycja Suchecka, najlepsza zawodniczka turnieju). Pierwsza „6”: Patrycja Suchecka (kpt.), Olga Strocka, Anna Wierzbicka, Paulina Dolina, Dominika Urbańska i Bożena Komisarczyk. Turniej chłopców był bardzo wyrównany i emocjonujący. Najlepszymi okazali się nasi zawodnicy, którzy pokonali w ciężkich meczach Belsk Duży 2:0 (22, 18), Goszczyn 2:0 (21, 16) i w dramatycznym spotkaniu Grójec 2:1 (19:25, 25:23, 19:17). Gra chłopców, zasłużyła na szczególne słowa uznania. Wykazali się dużą odpornością psychiczną i umiejętnościami siatkarskimi. W pierwszej „6” zagrali: Bartek Szewczak (kpt.) - rozegranie i dobra zagrywka szybująca, Michał Czajkowski – dynamiczny atak i urozmaicona zagrywka szybująca i atakująca, Michał Dominiak – atak i dobra zagrywka szybująca (zagrywał w decydujących momentach końcówek setów), Sebastian Wlazło – bardzo mocna zagrywka z wyskoku i silny atak (Sebastian zagrał rewelacyjny turniej), Czarek Brzostowski – atak (Czarek z powodu przeziębienia, nie był w pełnej formie), Karol Dominiak –zagrywka szybująca, przyjęcie. Dobrymi zmiennikami byli: Andrzej Wierzbicki – przyjęcie i asekuracja oraz Michał Szymańczak – atak. Przebieg turniejów obrazują tabele i zdjęcia.

Dziewczęta 26.01.2010r.

  PG
Belsk Duży
ZS
Goszczyn
PG
Grójec
PG
Kruszew
Punkty Małe
punkty
Miejsce
PG
Belsk Duży
  1-2 2-0 0-2 2(3-4)   III
ZS
Goszczyn
2-1   2-0 0-2 4(4-3)   II
PG
Grójec
0-2 0-2   0-2 0(0-6)   IV
PG
Kruszew
2-0 2-0 2-0   6(6-0)   I

 


Chłopcy 26.01.2010r.

  PG
Belsk Duży
ZS
Goszczyn
PG
Grójec
PG
Kruszew
Punkty Małe
punkty
Miejsce
PG
Belsk Duży
  2-0 2-0 0-2 4(4-2)   II
ZS
Goszczyn
0-2   0-2 0-2 0(0-6)   IV
PG
Grójec
0-2 2-0   1-2 2(3-4)   III
PG
Kruszew
2-0 2-0 2-1   6(6-1)   I

 PODIUM CHŁOPCÓW W FINAŁACH POWIATOWYCH W PIŁCE RĘCZNEJ –2009r.
Dnia 25 listopada 2009r. w hali gimnazjum w Jasieńcu rozegrano turniej o mistrzostwo powiatu w gimnazjalnej piłce ręcznej chłopców. W zawodach udział wzięły reprezentacje szkół z Jasieńca, Grójca, Goszczyna, Błędowa i Kruszewa. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”
Kolejność i wyniki naszych meczów:
PG KRUSZEW – PG BŁĘDÓW 5 : 1
PG KRUSZEW - PG JASIENIEC 2 : 6
PG KRUSZEW – PG GRÓJEC 3 : 10
PG KRUSZEW – PG GOSZCZYN 7 : 1
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce PG GRÓJEC 8 pkt. (38 – 13)
II miejsce PG JASIENIEC 5 pkt. (23 – 20)
III miejsce PG KRUSZEW 4 pkt. (17 – 18)
IV miejsce PG BŁĘDÓW 3 pkt. (18 – 20)
V miejsce PG GOSZCZYN 0 pkt. (7 – 32)
Nasi chłopcy zagrali na miarę swoich możliwości. Wygrali dwa mecze, z Błędowem i Goszczynem. Przegrali zdrużynami z Grójca i Jasieńca. O wynikach decydowały głównie siła i dobre warunki fizyczne przeciwników, atakże ogranie na pełnowymiarowej hali sportowej. Nasza reprezentacja: Michał Czajkowski (kpt.) – 4 bramki, Michał Szymańczak – bramkarz , Czarek Brzostowski – 7 bramek, Andrzej Wierzbicki – 1 bramka (wyróżniający się zawodnik, jednak pechowo złamał rękę w meczu z Jasieńcem), Mateusz Małecki – 3 bramki, Sebastian Wlazło (skuteczny w obronie), Bartek Szewczak – 1 bramka, Konrad Kowalski – 1 bramka oraz Kacper Kęska, Paweł Ściatko (II bramkarz), Mateusz Kowalski, Michał Dominiak, Karol Dominiak i Sebastian Korczak. Na uwagę zasłużyła gra bez kompleksów chłopców z klas II, co może dobrze rokować na przyszłość.

 

 

SUPER WYSTĘP DZIEWCZĄT W FINAŁACH POWIATOWYCH W PIŁCE RĘCZNEJ – 2009r.
Dnia 6 listopada 2009 r. w Hali „Spartakus” w Grójcu rozegrano turniej o mistrzostwo powiatu w gimnazjalnej piłce ręcznej dziewcząt. Udział wzięły reprezentacje szkół z Grójca, Goszczyna i Kruszewa.

Kolejność i wyniki meczów:
PG KRUSZEW – PG GOSZCZYN 17 : 3 (9:1)
PG GRÓJEC - PG GOSZCZYN 17 : 1 (10:1)
PG KRUSZEW – PG GRÓJEC 7 : 7 (4:3)

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce PG GRÓJEC 3 pkt. (24 – 8)
II miejsce PG KRUSZEW 3 pkt. (24 – 10)
III miejsce PG GOSZCZYN 0 pkt. (4 – 34)

Dziewczęta z naszego gimnazjum zagrały wspaniały turniej! Wysoko wygrały z rówieśniczkami z Goszczyna i zremisowały mecz z niezwykle doświadczoną drużyną z Grójca (właściwie byłymi zawodniczkami PSP Bikówek, wielokrotnymi uczestniczkami zawodów wojewódzkich w mini piłce ręcznej). Nasza reprezentacja: Patrycja Suchecka (kpt.) – 9 bramek, Wioleta Węgier – bramkarz , Monika Łukasiak – 4 bramki, Dominika Urbańska – 4 bramki, Anna Wierzbicka – 4 bramki, Iwona Pietruszka – 3 bramki i Karolina Durka (skuteczna  w grze obronnej) oraz Paulina Adamska, Agata Barszcz, Lidia Kołacz (II bramkarz), Paulina Dolina, Paulina Woźniak, Aneta Dusza i Karolina Dolina. Duże brawa dla dziewcząt z „pierwszej siódemki” zagrały na równym, wysokim poziomie. Najlepszą w drużynie była Patrycja Suchecka - zdobyła 5 bramek w spotkaniu z silnym Grójcem.

 

VII BIEGI PRZEŁAJOWE im. Tadeusza Małeckiego – Jeziora 7.10.2009r.
W bardzo udanych zawodach reprezentowało naszą szkołę 18 uczniów. W 6 kategoriach, zdobyli oni 6 medali. Srebrne medale zdobyli bracia Mateusz i Konrad Kowalscy oraz Karolina Dolina, brązowe medale wywalczyli: Paulina Prus, Karol Małecki i Anna Wierzbicka. Brawo!

 

SKROMNY WYSTĘP BIEGACZY W NOWYM MIEŚCIE – 26.09.2009r.
W Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych dzielnie reprezentowali nas: Paulina Prus z klasy I – VI miejsce, Damian Zieliński z klasy II – IV miejsce i Jarosław Zgórzak z klasy III – VII miejsce. Brawa za ambitny występ, jednak niewątpliwie w biegach przechodzimy kryzys.

 

Ania i Aneta WICEMISTRZYNIAMI POWIATU w tenisie stołowym 2009r.
4 marca 2009 r. w Publicznym Gimnazjum w Belsku Dużym, odbyły się finały powiatowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Reprezentowali nas: Anna Opałka i Aneta Wierzbicka oraz Adrian Trójkowski i Tomek Polewski. Dziewczętakonały po 3:1 rówieśniczki z Belska Dużego, Dębnowoli i Wilkowa. Uległy 1:3 Goszczynowi. Chłopcy za nieźle, wychodząc z grupy eliminacyjnej po zwycięstwie 3:2 z Goszczynem i przegranej 0:3 z Mogielnicą. W półfinale przegrali z silnym Belskiem Dużym 0:3 i w meczu o III miejsce, ponownie z Mogielnicą 0:3. Ostatecznie zajęli IV miejsce. Dziewczęta, awansowały do zawodów międzypowiatowych w Jedlińsku (6.04.2009 r.).

 

DZIEWCZĘTA MISTRZYNIAMI POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ W 2009r.
Dnia 23 lutego 2009 r. w Mogielnicy rozegrano finały powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt. W zawodach udział wzięły 3 najlepsze w powiecie drużyny: PG Kruszew, PG Mogielnica i PG Warka. bardzo wyrównanym turnieju, w spotkaniach padły następujące wyniki:
PG Kruszew - PG Warka 2 : 0
PG Warka - PG Mogielnica 2 : 1
PG Kruszew - PG Mogielnica 1 : 2
Tabela końcowa:
I miejsca PG Kruszew 2 pkt. (3 – 2)
II miejsce PG Mogielnica 2 pkt. (3 – 3)
III miejsce PG Warka 2 pkt. (2 – 3)
Zawody wygrały, zostając Mistrzyniami Powiatu dziewczęta z Naszego Gimnazjum. Nagrodę indywidualną (statuetkę) dla najlepszej rozgrywającej otrzymała Joanna Dunaj (kapitan naszego zespołu). Skład naszej drużyny: Joanna Dunaj, Sylwia Dudek, Beata Szmalec, Aneta Wierzbicka, Martyna Łuba, Patrycja Suchecka, Aneta Suchecka, Ilona Chwalibóg oraz Paulina Dolina, Anna Wierzbicka, Olga Strocka, Dominika Urbańska, Justyna Orzechowska, Paulina Maciejak i Kasia Kozłowska. Tytuł Mistrza Powiatu w siatkówce dziewczęta z Naszego Gimnazjum zdobyły po raz 3, wcześniej w 2004 i w 2005 roku.
 11 marca dziewczęta zagrają w zawodach międzypowiatowych w Radomiu.

 

ELIMINACJE POWIATOWE W PIŁCE SIATKOWEJ 2008/2009 (KRUSZEW – 19 i 20 LUTY 2009r.)

Dziewczęta 19.02.09r.

  PG
Belsk Duży
ZS
Goszczyn
PG
Grójec
PG
Kruszew
Punkty Małe
punkty
Miejsce
PG
Belsk Duży
  2-1 0-2 0-2 2(2-5)   III
ZS
Goszczyn
1-2   1-2 0-2 0(2-6)   IV
PG
Grójec
2-0 2-1   0-2 4(4-3)   II
PG
Kruszew
2-0 2-0 2-0   6(6-0)   I
 

Chłopcy 20.02.09r.
 

  PG
Belsk Duży
ZS
Goszczyn
PG
Grójec
PG
Kruszew
Punkty Małe
punkty
Miejsce
PG
Belsk Duży
  2-0 0-2 0-2 2(2-4)   III
ZS
Goszczyn
0-2   0-2 0-2 0(0-6)   IV
PG
Grójec
2-0 2-0   2-1 6(6-1)   I
PG
Kruszew
2-0 2-0 1-2   4(5-2)   II

 

Nasze dziewczęta odniosły zdecydowane zwycięstwa we wszystkich meczach.
Nasi chłopcy zagrali niezły turniej, jednak w decydującym (1 meczu) ulegli zespołowi z PG Grójec 1:2 (25:14, 18:25, 12:15).

Awans do finałów powiatowych dziewcząt z PG Kruszew i chłopców z PG Grójec.
     

 

TURNIEJ SIATKÓWKI O PUCHAR DYREKTORA CeSIR w WARCE.
7 lutego 2009 r. w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce odbył się turniej piłki siatkowej młodzieży gimnazjalnej. Udział wzięło 10 zespołów, po 5 dziewcząt i 5 chłopców.
Zespoły dziewcząt, w kolejności zajętych miejsc: I miejsce PG nr 2 Radom, II miejsce CeSIR Warka, III miejsce PG Kruszew, IV miejsce PG Białobrzegi, V miejsce CeSIR II Warka. Zespoły chłopców w kolejności zajętych miejsc: I miejsce PG nr 2 Radom, II miejsce CeSIR Warka, III miejsce PG Białobrzegi, IV miejsce PG nr 1 Radom, V miejsce PG Kruszew.
Udział dziewcząt był bardzo udany, wygrały z PG Białobrzegi i młodszą drużyną CeSIR Warka, przegrały nieznacznie z gospodarzami (13:15) z CeSIR Warka i wyraźnie z bardzo dobrą drużyną PG nr 2 Radom. Dziewczęta wywalczyły puchar i brązowe medale.
Występ chłopców był raczej nieudany, przegrali wszystkie mecze.
Głównym celem udziału w turnieju było „ogranie w obcej hali”, poznanie atmosfery sportowej i przygotowanie do zawodów powiatowych.      
     

 

PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT (FINAŁY 2008 /2009) II MIEJSCE – WICEMISTRZOSTWO POWIATU.
20 listopada 2008 r. w hali „Spartakus” w Grójcu rozegrano finały powiatowe w piłce ręcznej dziewcząt. Udział wzięły zespoły z gimnazjum w Grójcu, Chynowie i Kruszewie. Wyniki spotkań:
PG CHYNÓW – PG KRUSZEW 5 : 9 (0 : 4)
PG GRÓJEC – PG CHYNÓW 17 : 3 (10 : 2)
PG KRUSZEW – PG GRÓJEC 8 : 12 (3 : 6)

Dziewczęta w ładnym stylu zdobyły II miejsce i WICEMISTRZOSTWO POWIATU. Szczególnie dramatyczny był mecz z silną drużyną z Grójca, której wyraźnie „pomagał sędzia”.
W meczu z Chynowem, najlepszą zawodniczką w naszym zespole była Ania Opałka (kapitan drużyny), zdobyła 6 bramek. W spotkaniu z mocnym Grójcem, rewelacyjnie zagrała Patrycja Suchecka, strzelając 5 bramek. „Motorem napędowym drużyny”, zarówno w ataku jak i w obronie była Joanna Dunaj – 3 bramki. Bardzo dobrze rozgrywała (podawała) piłkę Aneta Suchecka – 1 bramka. Wspaniale w obronie grała Żaneta Stankiewicz, przerywając liczne ataki przeciwnika. Wspierała ją Sylwia Dudek, przechwytując wiele górnych piłek. Na bramce bardzo dobrze grała Aneta Wierzbicka. W zawodach reprezentowały nas także: Marlena Feliksiak, Beata Szmalec, Kasia Markiewicz, Martyna Łuba, Justyna Orzechowska, Ania Wierzbicka, Dominika Urbańska, Agata Barszcz i Wioletta Węgier (II bramkarz).
     POWIATOWA PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW (PÓŁFINAŁY 2008 /2009) II MIEJSCE
17 listopada 2008 r. w nowej hali Zespołu Szkół w Goszczynie rozegrano półfinały powiatowe w piłce ręcznej chłopców. Udział wzięły zespoły z gimnazjum w Grójcu, Goszczynie i Kruszewie. Wyniki spotkań:
PG GRÓJEC – PG KRUSZEW 9 : 5 (2 : 2)
PG GOSZCZYN – PG KRUSZEW 4 : 22 (2 : 10)
PG GOSZCZYN – PG GRÓJEC 4 : 18 (2 : 11)
Chłopcy zajęli II miejsce w zawodach (oczekiwania były większe). Nie poradzili sobie z dobrze grającą w obronie, silną fizycznie drużyną z Grójca. Najlepszym zawodnikiem turnieju był kapitan naszej drużyny – Tomek Polewski (zdobył 14 bramek). Reprezentowali nas także: Michał Szymańczak (I bramkarz), Karol Arak – 4 bramki, Patryk Matyjasiak – 5 bramek, Konrad Turek – 1 bramka, Mateusz Kowalczyk – 1 bramka, Daniel Augustyniak – 1 bramka, Czarek Brzostowski – 1 bramka, oraz Adrian Trójkowski, Tomek Gaik, Michał Czajkowski, Darek Gola, Jarek Ciechociński, Przemek Goc (II bramkarz), Daniel Pochylski i Jarek Zgórzak.
   
   

 

18 października. Powiatowe medale dziewcząt!
W sobotę 18 października w Nowym Mieście nad Pilicą rozegrano powiatowe indywidualne biegi przełajowe. W zawodach tych Anna Opałka zajęła II miejsce, zostając WICEMISTRZYNIĄ POWIATU (powtórzyła swój sukces sprzed 2 lat). Na podium obok, stanęła Sylwia Fiejkowska zajmując III miejsce - brązowy medal. Dziewczęta awansowały do zawodów międzypowiatowych, które odbędą się wiosną w Jedlińsku.
   

 

8 października. Biegi Przełajowe w Jeziorze
W VI biegach przełajowych im. Tadeusza Małeckiego reprezentanci Naszej Szkoły zdobyli 4 medale (2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy). I miejsce zajęli: Anna Opałka kl. III i Damian Zieliński kl. I. II miejsce wywalczyła Aneta Suchecka kl. III. Na III miejscu podium stanęła Iwona Pietruszka kl. I. Brawo medaliści.