Strona główna

Wydarzenia roku szkolnego 2003/2004

 

01.05.2004r. Witaj Europo!!!

Od dzisiejszego dnia Unia Europejska powiększyła się o kolejne dziesięć państw i w tym o Polskę.

21.04.2004r. Spotkanie z rodzicami.

Podczas międzysemestralnego spotkania z rodzicami, uczniowie naszej szkoły pod opieką I. Augusiewicz wystawili "Zemstę" na podstawie komedii A. Fredry.

Młodzi aktorzy to:

Natalia Kozarska - Klara

Maria Szymczak - Podstolina
Piotr Legucki - Cześnik
Hubert Urbański - Rejent
Kamil Byliniak - Wacław
Piotr Łopuszański - Papkin
Maciej Walanus - Dyndalski
Sylwia Kozłowska - uczennica

Przedstawienie bardzo podobało się widowni, która podziękowała  za występ gromkimi  brawami.


27.03.2004r. Debiut w miedzypowiatowej siatkówce.

Jako udany należy zaliczyć debiut, 27 marca naszych dziewcząt i chłopców w półfinale międzypowiatowym w siatkówce. Szczególnie dobrze spisały się dziewczęta, wygrywając 2:0 z mistrzem powiatu białobrzeskiego – Gimnazjum z Gózda Starego. Chłopcy nieznacznie ulegli Gimnazjum z Białobrzegów 1:2. Zawody wygrało Gimnazjum nr 22 z Radomia.


24.03.2004r. Mecze towarzyskie w piłce siatkowej z LO Grójec.
Kolejny sprawdzian siatkarski reprezentacji wypadł bardzo dobrze. W naszej sali sportowej dziewczęta wygrały 3:2 z LO Grójec. Chłopcy po wyrównanym meczu przegrali 1:3 z licealistami. Na pocieszenie pozostaje fakt, że najlepszym zawodnikiem drużyny z LO był Tomek Sawicki nasz absolwent.

20.03.2004r. Pierwszy dzień wiosny.

Z okazji pierwszego dnia wiosny, które obchodziliśmy 20 marca, uczniowie poszczególnych klas przygotowali skecz lub piosenkę, a niektórzy, indywidualnie, wiersze swojego autorstwa. Dostarczyło to nam wiele zabawy, a każdy uczestnik, dostał symboliczny upominek w postaci lizaczka. Zwyciężyły klasy IIIc i IIc, które w nagrodę otrzymały breloczki, a „młodzi pisarze”  maskotkę. Wiersze młodych poetów można znaleźć na naszej stronie w linku „Twórczość uczniów”.


16.03.2004r. Zwycięskie mistrzostwa powiatu w siatkówce dziewcząt.

Dnia 16 marca 2004r. w Błędowie, rozegrane zostały finały powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt. W zawodach wzięły udział trzy najlepsze w powiecie grójeckim reprezentacje gimnazjum w Błędowie, Kruszewie i Warce. Rywalizacje wygrały dziewczęta z naszej szkoły, pokonując Warkę 2:0 i gospodarzy turnieju Błedów 2:1. Dziewczęta, powtórzyły sukces chłopców. 27 marca w Radomiu nasze dziewczęta i chłopcy w półfinale międzypowiatowym zagrają z rówieśnikami z Radomia i Białobrzeg.


03.03.2004r. Dziewczęta wicemistrzyniami powiatu grójeckiego w tenisie stołowym.
W Belsku Dużym odbyły się zawody powiatowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Nasze dziewczęta: Monika Wicińska i Anna Skowrońska zajęły drugie miejsce, w finale nieznacznie ulegając 2:3 reprezentantkom Goszczyna. Wcześniej wygrały gładko po 3:0 z Drwalewem, Mogielnicą i Błędowem. Dziewczęta, awansowały do zawodów międzypowiatowych, które odbędą się 29.03.2004r. w Jedlińsku.

20.02.2004r. Chłopcy mistrzami powiatu w piłce siatkowej.

W piątek 20 lutego b.r. byliśmy gospodarzem finałów powiatowych w piłce siatkowej chłopców. W zawodach wzięły udział trzy najlepsze w powiecie reprezentacje gimnazjów z Kruszewa, Mogielnicy i Warki.

Nasi chłopcy wygrali zawody, pokonując drużyny z Warki i Mogielnicy po 2:1. Byli zespołem najlepszym, odpornym psychicznie i pełnym woli zwycięstwa (wszystkie mecze rozstrzygały się w tie breku. Gratulujemy chłopcom i czekamy na podobny występ naszych dziewcząt w marcu.


15.02.2004r. Koniec ferii zimowych.          
  Co dobre szybko mija, a skoro koniec ferii to pora wrócić do szkoły. Następna dłuższa przerwa od zajęć szkolnych to Wielkanoc.  

14.02.2004r. Walentynki.            
   

Moja pieszczotka, gdy w wesołej chwili
Pocznie szczebiotać i kwilić, i gruchać,
Tak mile grucha, szczebioce i kwili,
Że nie chcąc słówka żadnego postradać
Nie śmiem przerywać, nie śmiem, nie śmiem odpowiadać
I tylko chciałbym słuchać, słuchać, słuchać.

Lecz mowy żywość gdy oczki zapali
I pocznie mocniej jagody różować,
Perłowe ząbki błysną śród korali;
Ach! wtenczas śmielej w oczęta spoglądam,
Usta pomykam i słuchać nie żądam,
Tylko całować, całować, całować.

Adam Mickiewicz