2004/2005

Strona główna

 

18 marca 2005r. Dziewczęta pokonane w Radomiu.

Dnia 18 marca w Radomiu dziewczęta zagrały w półfinałach międzypowiatowych w piłce siatkowej. Mimo bardzo dobrej gry, w zaciętych i stojących na wysokim poziomie meczach przegrały z Radomiem 0:2 (13:25, 22:25), i z Białobrzegami 1:2 (24:26, 25:22, 13:15). Dziewczęta graly w prawdziwej, znanej z meczów ligowych i międzynarodowych hali Broni Radom MOS i R. W meczach zagrały: Monika Strocka (kpt.), Marysia Szymczak, Natalia Kozarska, Kasia Mrukiewicz, Ewelina Łyczak, Milena Gaik i Monika Trójkowska

 

16 marca 2005r. Powiatowy tenis stołowy.

Dnia 16 marca w Belsku Dużym rozegrano zawody powiatowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali : Marta Tadzik i Aleksandra Sawicka oraz Dawid Liszewski i Łukasz Nowicki. Bardzo dobrze wypadły dziewczęta zajmując II miejsce (wicemistrzostwo powiatu). Dziewczęta gładko wygrały po 3:0 z gimnazjalistkami z Mogielnicy , Belska Dużego i Błędowa.Przegrały 1:3 z Goszczynem, który wygral zawody. Dziewczęta awansowały do zawodów międzypowiatowych w Jedlińsku. Chłopcy zagrali na przyzwoitym poziomie, wygrali 3:2 z Chynowem, przegrali 0:3 z Dębowolą 1:3 z Goszczynem, co dało V miejsce w turnieju.           

 

10 lutego 2005r.

DZIEWCZĘTA – MISTRZYNIAMI, CHŁOPCY – WICEMISRZAMI POWIATU W SIATKÓWCE.

Drugi rok z kolei dziewczęta zostały Mistrzyniami Powiatu w piłce siatkowej. 10 lutego we własnej sali sportowej, w stojących na wysokim poziomie zawodach pokonały po 2 : 0 gimnazjalistki z Mogielnicy (25:11, 25:17) i z Warki (25:20, 25:23). W turnieju finałowym zagrały: Monika Strocka (kpt.), Kasia Mrukiewicz, Marysia Szymczak, Natalia Kozarska, Ewelina Łyczak i Milena Gaik. W marcu dziewczęta zagrają w półfinałach międzypowiatowych w Radomiu. Chłopcy zostali Wicemistrzami Powiatu, 8 lutego w Błędowie po wyrównanym meczu pokonali 2 : 1 (27 : 29, 25 : 20, 15 : 13) zespół z Warki i (niestety) gładko przegrali z gospodzrzami, Błędowem 0 : 2 (5:25, 10:25). W zawodach finałowych zagrali: Szymek Dusza (kpt.), Piotr Legucki, Kamil Byliniak, Marcin Czajkowski, Piotr Łopuszański, Łukasz Piotrkowicz i Łukasz Nowicki. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju, był nasz reprezentant Piotr Legucki.

 

27 stycznia 2005r. Spotkanie z Markiem Borowskim w Petrykozach.

Nagły atak zimy nie przeszkodził nam ponownie odwiedzić Petrykoz i pana Wojciecha Siemiona. Tym razem gospodarz zaprosił nas na spotkanie z byłym marszałkiem Sejmu, posłem, przewodniczącym Socjaldemokracji Polskiej, panem Markiem Borowskim. Oprócz delegacji z naszego gimnazjum (Marysia Szymczak, Wiola Wojtczak, Natalia Kozarska, Paulina Kasprzak i opiekun, pan Marcin Koch) przybyli również uczniowie szkół z Białej Rawskiej, Mszczonowa, Jaktorowa, Józefowa i Skierniewic. Nie zabrakło  takich znanych postaci jak Janusz Tylman („Śpiewające Fortepiany”), Maria Winiarska („Klan”) czy ks. Kazimierz Orzechowski. Pan Borowski w swoim wystąpieniu mówił o roli polityki we współczesnym świecie a następnie odpowiadał na szereg pytań, zadawanych przez uczniów. Najczęściej pytano o afery z udziałem polityków (to temat na czasie), młodość i okres nauki Pana Marszałka oraz o jego plany na przyszłość (prezydentura?). Po „sesji zdjęciowej” oraz autografach czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka, mini koncert poświęcony Edith Piaf. Poruszającą biografię tej niezwykłej francuskiej piosenkarki, historię jej życia, twórczości i miłości, przedstawił znany z serialu „Złotopolscy” ks. Kazimierz Orzechowski. Największe przeboje Edith Piaf w wykonaniu pozostałych gości były wspaniałym zakończeniem wizyty w Petrykozach. To było naprawdę ciekawe i udane spotkanie. Czekamy na następne.

 

18 i 26 stycznia 2005r. Eliminacje powiatowe w piłce siatkowej.

W dniach 18 i 26 stycznia 2005 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach udział wzięły gimnazja z Grójca, Goszczyna i Kruszewa. Nasi uczniowie (dziewczęta i chłopcy) odnieśli zwycięstwa i awansowali do finałów powiatowych. Dziewczęta wygrały 2:0 (25:6, 25:12) z Grójcem i 2:0 (25:8, 25:19) z Goszczynem. Chłopcy wygrali 2:0 (25:21, 25:17) z Grójcem i 2:0 (25:8, 25:12) z Goszczynem. Składy naszych drużyn, dziewczęta: Monika Strocka (kpt.), Marysia Szymczak, Natalia Kozarska, Kasia Mrukiewicz, Ewelina Łyczak, Milena Gaik oraz Monika Janowska, Ania Sokołowska, Monika Trójkowska, Justyna Cygarowska, Karolina Wicińska, Stasia Dziarnik. Chłopcy: Szymek Dusza (kpt.), Piotr Legucki, Kamil Byliniak, Łukasz Piotrkowicz, Marcin Czajkowski, Piotr Łopuszański oraz Łukasz Nowicki, Damian Liszewski, Tomek Cybulski, Łukasz Jasiński, Łukasz Osiński, Michał Majewski, Tomek Janowski i Daniel Szeląg. Trzymamy kciuki za walkę w finałach!

 

11 listopada rocznica uzyskania przez Polskę niepodległości.

10 listopada odbył się w naszej szkole w Kruszewie uroczysty apel z okazji przypadającej nazajutrz, 86 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość została przygotowana oraz zaprezentowana przez uczniów klasy IIb pod okiem wychowawcy, pana Marcina Kocha. Apel miał charakter patriotyczny. Śpiewane podczas niego utwory „Miejcie nadzieję”, „W krwawym polu”, ”Piechota”, „Rota” uzmysłowiły uczniom powagę sytuacji oraz przybliżyły fakty prezentujące walkę Polaków za naszą ojczyznę.

 

10 listopada. Koncert "Promyków Krakowa".

W naszym gimnazjum odbył się koncert „Promyków Krakowa”, które przyjechały do nas na zaproszenie pani dyrektor Aleksandry Skarżyńskiej i pana Wojciecha Siemiona. Zespół składał się z samych dziewcząt, grających na skrzypcach i wiolonczelach. Zaprezentowały one różne melodie ludowe oraz utwory Chopina i pieśni patriotyczne. Całemu wydarzeniu przyglądał się uważnie pan Wojciech Siemion, znany aktor i propagator kultury ludowej Mazowsza. Bardzo pochlebnie wypowiedział się o zaprezentowanym programie artystycznym naszych uczniów oraz o występie młodych artystek z Krakowa. Sam również, korzystając z okazji, wygłosił kilka utworów wykorzystując swoje umiejętności sceniczne. Słuchacze entuzjastycznie przyjęli jego recytację, tym bardziej, że zawierała ona wiele elementów humorystycznych. Aplauz widowni wzbudziła szczególnie ta cześć występu, w której aktor śpiewał.

 

04 listopada. Czy to była piłka ręczna?

4 listopada w hali Publicznego Gimnazjum w Grójcu rozegrano finał powiatowy dziewcząt i chłopców w piłce ręcznej. Nasze dziewczęta po dobrym meczu, uległy faworytkom z Grójca (wywodzącym się z Bikówka, byłym mistrzyniom województwa mazowieckiego) 15:30. Skład naszej drużyny: Marysia Szymczak (kpt.), Kasia Mrukiewicz (br.), Ewelina Łyczak, Monika Strocka, Natalia Kozarska, Milena Gaik, Monika Janowska oraz Ania Sokołowska i Justyna Cygarowska. Bramki dla naszej drużyny zdobyły: super skuteczna Ewelina Łyczak –11, Monika Strocka – 2, Marysia Szymczak – 1, Milena Gaik –1. W meczu chłopców podobnie jak w ubiegłym roku, głównym „graczem” był sędzia. Chłopcy zagrali bardzo dobry mecz, w każdym elemencie gry byli wyraźnie lepsi od przeciwnika. Prowadzili wysoko 14:7, by przegrać w końcówce 17:18. Rezultat meczu jest wynikiem nieobiektywnego i tendencyjnego sędziowania (m.in. niesłuszne nakładanie na nasz zespół kar wykluczenia – 4 przy 1 dla Grójca, oraz 5 rzutów karnych przeciwko nam, a tylko 1 przeciwko zespołowi z Grójca, ewidentnych fauli na naszym zespole sędzia nie widział). W związku z nieprawidłowościami, nasza szkoła złożyła protest, z żądaniem powtórzenia meczu chłopców na neutralnym terenie i z inną obsadą sędziowską. Chłopcy grali w składzie: Łukasz Piotrkowicz (kpt.), Łukasz Osiński (br.), Szymon Dusza, Marcin Czajkowski, Michał Majewski, Kamil Byliniak, Artur Wiciński oraz Piotr Legucki i Tomek Cybulski. Bramki zdobyli: Szymon Dusza – 6, Marcin Czajkowski –5, Łukasz Piotrkowicz – 4, Michał Majewski – 1, Kamil Byliniak – 1.

 

14 października 2004r. Dzień Nauczyciela.

13 października. Niby dzień jak co dzień. Niby, bo jutro święto – Dzień Nauczyciela. Gimnazjaliści z Kruszewa zawsze wykorzystują okazję, by “upiekły się” lekcje. Przygotowują program z okazji święta swoich pedagogów. Ma być wesoło. I jest... Najpierw rozlega się dźwięk ”przedpotopowego”, ręcznego dzwonka. Na korytarz wypada Marta z IIIa i oświadcza, że wszyscy aktorzy mają złą dykcję. Potem Milena z IIa z przerażeniem stwierdza, że mogą ją “obsmarować” w “Okolicy”. Kolejno na scenie pojawiają się inne “gwiazdy”: Jedyny i Niepowtarzalny Michał z Ia, Aktywny Inaczej Piotrek z IIb, Ambitny Inaczej Daniel z IIa. Potem Piotrek wprawia w zakłopotanie p. Piątek, kiedy pada przed nią na kolana. Miło widzieć, że nauczyciele też się czasem czerwienią! Wyjątkowy Michał z Ia, parafrazując utwór A. Mickiewicza, zastanawia się, co czuje do szkoły: miłość czy zobowiązanie. Wychodzi na to, że nie ma wyjścia – musi kochać szkołę. Renata z IIIa w roli gwiazdy korytarzy kruszewskich jest rewelacyjna. Jednak najwięcej śmiechu towarzyszy scence z “Ferdydurke” Gombrowicza, kiedy znakomity Piotrek z IIIa wmawia wszystkim, że “Słowacki wielkim poetą był”, a Maciek z III a podbija serca publiczności rolą Syfona. I jeszcze szkolny mim – Konrad z IIb w roli nauczyciela, którego lekcją wzgardzili uczniowie. Wreszcie gwóźdź programu – specjalnie na tę okazję powołana do życia grupa taneczna “PIDŻAMA BAND” i “Aserehe”, którego choreografia powala na kolana (albo: zwala z nóg). No i Natalka z IIIc w roli szkolnej bondynki... Tego po prostu nie da się opisać!!! A te parafrazy utworów z polskich list przebojów w wykonaniu Gosi z IIIb i Natalii z IIIc !!! No i najważniejsze – życzenia dla pedagogów! <<więcej zdjęć w szkolnej galerii>>

 

09 października 2004r. Sztafetowe biegi przełajowe.  przyg:  Piotr Sobociński

W Nowym Mieście n/Pilicą, odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe (dystans 10x800m). Reprezentująca naszą szkołę sztafeta dziewcząt, odniosła zdecydowane zwycięstwo, zdobywając złote medale i tytuł Mistrza Powiatu. Dziewczęta wygrały z ponad minutową przewagą nad II zespołem, a ostatnią drużynę zdublowały. Klasyfikacja końcowa: I m. Kruszew, II m. Grójec, III m. Błędów, IV m. Nowe Miasto, V m. Mogielnica, VI m. Jasieniec. Skład „złotej sztafety”: Ewelina Łyczak, Monika Strocka, Stasia Dziarnik, Ewa Urbanek, Monika Osińska, Natalia Dziarnik, Marta Tadzik, Justyna Chyła, Martyna Pochylska i Marysia Szymczak. Dziewczęta 20 października pobiegną w zawodach międzypowiatowych, które odbędą się w Jedlińsku. <<więcej zdjęć w szkolnej galerii>>

 

07 października 2004r. II bieg przełajowy im. Tadeusza Małeckiego.  przyg:  Piotr Sobociński

W Jeziorze, odbyły się II Biegi Przełajowe im. Tadeusza Małeckiego. W zawodach udział wzięły dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wystartowało 278 zawodników z 20 szkół (14 podstawówek i 6 gimnazjum). Reprezentowane były szkoły podstawowe z: Błędowa, Ciechlina, Gołoszy, Goszczyna, Grójca nr.1 i Grójca nr.3, Jeziory, Karolewa, Kruszewa, Lipia, Lutkówki, Tarczyna, Wilkowa i Zalesia. Startowały gimnazja z: Błędowa, Goszczyna, Grójca, Kruszewa, Wilkowa i Jurek. W kategorii gimnazjalnej, najlepszą formą popisali się nasi uczniowie, zdobywając 9 z 18 możliwych do zdobycia medali. Złote medale w swoich kategoriach zdobyli: Natalia Dziarnik, Ewelina Łyczak, Martyna Pochylska i Tomek Cybulski. Srebro zdobyli: Monika Strocka, Monika Osińska i Piotr Augustyniak. Brązowe medale: Stasia Dziarnik i Łukasz Osiński. Oprócz medali, zawodnicy zajmujący miejsca I-III, otrzymali nagrody rzeczowe: piłki koszykowe, książki i rakietki tenisowe. Każda startująca szkoła otrzymała pamiątkową statuetkę. Wszyscy zgromadzeni mogli posilić się smacznym gulaszem i napić się pepsi coli. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Grójcu, gulasz-Gminna Komisja do Spraw Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Pniewach, napoje „Pepsi Cola” Michrów. Imprezę zaszczycili swoją obecnością liczni goście: przedstawiciele Samorządu Gminnego i Powiatowego.<<więcej zdjęć w szkolnej galerii>>

 

02 października 2004r. Indywidualne  biegi przełajowe. przyg:  Piotr Sobociński

W Nowym Mieście n/Pilicą, odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe dla dzieci i młodzieży Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Reprezentacja naszego Gimnazjum wypadła bardzo dobrze. W swoich rocznikach, Mistrzostwo Powiatu i złote medale zdobyły: Natalia Dziarnik i Ewelina Łyczak. Brązowymi medalistami zostali: Marysia Szymczak, Martyna Pochylska i Piotr Augustyniak. Wysokie IV miejsce zajęła Monika Strocka. Do zawodów międzypowiatowych oprócz w/w zawodników, zakwalifikowali się także: Stasia Dziarnik, Monika Osińska i Piotr Łopuszański. Szczególnie cieszy wysoka i równa forma dziewcząt, które za tydzień 9 października, wystartują w sztafetowych biegach przełajowych w Nowym Mieście. <<więcej zdjęć w szkolnej galerii>>

 

16 września 2004r. Harcerski Rajd Pieszych "Z przeszłością w przyszłość" przyg:  Marta Nocuń

16 września  do naszej szkoły zawitali niecodzienni goście. Rozpoczął się harcerski rajd, który przebiegał pod hasłem „Z przeszłością w przyszłość„. Rozpoczął się on mszą świętą w Grójcu. Następnie harcerze wyruszyli na pieszą wędrówkę do Kruszewa. Uczestniczyli też w niej ochotnicy z naszego gimnazjum. Na punktach patrolowych należało się wykazać wiedzą na temat Szarych Szeregów i ich działalności w czasie II wojny światowej. Harcerze nocowali w naszej szkole. Było świetnie! Zorganizowane przez nich ognisko oraz zabawy bardzo spodobały się gimnazjalistom z Kruszewa. Zarażeni ideą harcerstwa oraz lansowanym przez nich sposobem spędzania wolnego czasu uczniowie postanowili założyć w swojej szkole drużynę harcerską. Ochotników ciągle przybywa! Miejmy nadzieję, że nie będzie to słomiany zapał… . <<więcej zdjęć w szkolnej galerii>>

 

09 września 2004r. Spotkanie z Markiem Wawrzkiewiczem przyg: Beata Piątek

Dziewiąty września. Wita nas ciepły poranek. Dla nauczycieli i uczniów jest to zwyczajny dzień. Czwartek. A jednak jest to dzień niezwykły. Po raz kolejny (a pierwszy po wakacjach) odwiedzamy dom wspaniałego i bardzo lubianego aktora, pana Wojciecha Siemiona. Około południa delegacja z naszej szkoły wyrusza do Petrykoz. Tutaj, w urokliwym dworku, gromadzą się uczniowie zrzeszeni w Unii Gimnazjów Wysoczyzny Rawskiej. Wraz z zaproszonymi gośćmi pan Siemion daje niepowtarzalne lekcje literatury. Spotykamy tu ludzi, których często znamy z prasy czy telewizji; spotykamy znanych pisarzy, tłumaczy, aktorów. Tym razem przyjeżdża znakomity poeta, prezes Związku Pisarzy Polskich, pan Marek Wawrzkiewicz. Towarzyszy mu aktorka, pani Maria Winiarska (znana nam m.in. z telenoweli Klan). Po krótkim referacie, wygłoszonym przez jednego z uczniów, oddajemy głos naszemu gościowi. Pan Marek niezwykle interesująco przedstawia nam dzieje Związku Pisarzy Polskich. Jego opowieść przeplatają żywe wspomnienia, anegdoty oraz wiersze deklamowane przez pana Siemiona. Na koniec pani Maria czyta nam przepiękny nastrojowy utwór pana Wawrzkiewicza. Jesteśmy pod wrażeniem chwili. Chcielibyśmy zostać tu dłużej. Niestety, pora wracać do szkoły. Zwiedzamy jeszcze dom pana Siemiona, niezwykłe miejsce pełne pamiątek, obrazów, rzeźb, ludowych strojów. Czujemy się tak, jakby czas stanął tu w miejscu wiele lat temu. Odjeżdżamy z nadzieją szybkiego powrotu. <<więcej zdjęć w szkolnej galerii>>

 

01 września 2004r. przyg:  Marysia Szymczak

 

 

1 września – jak co roku zebraliśmy się w odświętnych strojach (i nastrojach) aby po wakacyjnym odpoczynku przywitać czas pracy i nauki, i dobrej zabawy, gdyż w naszym Gimnazjum nigdy nie brakuje także rozrywek! Ten rok nasza szkoła rozpoczęła, ze zmienionym składem grona pedagogicznego. Witamy serdecznie panie: Beatę Piątek (j. rosyjski), Jadwigę Dominik (chemia), Edytę Ciaś (fizyka) oraz panią Dorotę Byliniak, która będzie dbać o szkolną dokumentację.

Strona główna