Wydarzenia roku szkolnego 2007/2008

 

20.06.2008 r.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2007/2008.Nagrody za najlepsze wyniki na egzaminie gimnazjalnym otrzymali: Amanda Dziubińska i  Adrian Wojtczak. W okresie wakacji w szkole odbywały się zajęcia z biologii dla uczniów gimnazjum. Były one prowadzone w ramach akcji „Pożyteczne Wakacje” zorganizowanej przez p. Aleksandrę Skarżyńską. Efektem działań jest teren wypoczynkowy obsadzony roślinami przy budynku szkoły.

 

18.06.2008 r.

Wyjazd do kina w Jankach na film pt. „Indiana Jones i królestwo kryształowej czaszki” zorganizowany przez p. Aleksandrę Sadowską.

 

02.06.2008 r.

Przed Olimpiadą – Pekin 2008, odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej w Goszczynie. Naszą szkołę reprezentował Konrad Turek (przygotowany przez p. Piotra Sobocińskiego), zajął IV miejsce.

 

01.06.2008 r.

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Gimnazjum i Szkołę Podstawową  w Kruszewie (najbardziej zaangażowane organizatorki to: p. Aleksandra Skarżyńska, p. Zofia Rokosz  i p. Ewa Łuczak). Reprezentanci szkół z gminy Pniewy startowali w różnych konkurencjach sprawnościowych i plastycznych, odbyły się również konkurencje dla rodzin. Uczestnicy festynu mogli skorzystać także z innych atrakcji: wesołego miasteczka, loterii fantowych, przejażdżek konnych, ogródków grillowych, wystaw plastycznych czy pokazu makijażu. Można było również dokonać diagnostyki samochodowej. Impreza zakończyła się dyskoteką.

 

21.05.2008 r.

Uczniowie z klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce do Ciechocinka i Torunia zorganizowanej przez p. Dorotę Sawicką. Pozostali opiekunowie to: Aleksandra Sadowska i Iwona Kostaniak. Uczniowie z innych klas wyjechali do kina w Jankach na film pt. „Sierociniec”.

 

30.04.2008 r.

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez                p. Dorotę Sawicką.

 

22-23.04.2008 r.

Egzamin gimnazjalny dla klas trzecich. Pierwszego dnia odbył się test humanistyczny, a drugiego – matematyczno – przyrodniczy.

 

08.04.2008 r.

Wyjazd klasy III c do Teatru Rampa na spektakl pt. „ Złota Kaczka”. Bezpłatne bilety otrzymaliśmy dzięki dyrektorowi teatru, a organizatorką wyjazdu była p. Beata Piątek.

 

19.03.2008 r.

Przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie odnoszące się do polskich zwyczajów związanych z tymi uroczystościami. Wystąpili uczniowie z Kółka Teatralnego prowadzonego przez p. Beatę Piątek.

 

07.03.2008 r.

Akademia z okazji Dnia Kobiet przygotowana przez p. Zdzisława Białackiego i p. Beatę Piątek.

 

07.02.2008 r. – 21.02.2008 r.

W czasie ferii zimowych odbywały się zajęcia dla uczniów szkół podstawowych prowadzone przez nauczycieli gimnazjum w ramach projektu przygotowanego przez p. Aleksandrę Skarżyńską „Pożyteczne Ferie”.

 

07.02.2008 r.

W Publicznym Gimnazjum w Kruszewie, gmina Pniewy zostały rozegrane finały powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych. W zawodach spotkały się 3 najlepsze drużyny z powiatu grójeckiego: Gimnazjum Kruszew, Gimnazjum Mogielnica i Gimnazjum Warka. Drużyny te wcześniej wygrały swoje grupy eliminacyjne: PG Kruszew wygrał z PG Grójec, PG Goszczyn i PG Belsk Duży. PG Mogielnica pokonała PG Błędów i PG Nowe Miasto, a PG Warka wygrała z PG Drwalew. W finałach najlepszym zespołem (mistrzem powiatu), okazała się reprezentacja Gimnazjum w Mogielnicy, drugie miejsce zdobyli reprezentanci naszego gimnazjum. Drużyny w turnieju prowadzili: Mogielnica – Paweł Pajewski, Kruszew – Piotr Sobociński, Warka – Katarzyna Szeląg – Luśniewska. Zawody sędziowali: Lech Urbanowicz i Józef Chaber.

 

31.01.2008 r.

Dyskoteka dla uczniów. Stroną muzyczną zajął się DJ Alwin – Michał Orlik.

 

16.01.2008 r.

Próbny egzamin gimnazjalny dla trzecioklasistów.

 

15.01.2008 r.

Test kompetencji dla klas pierwszych i drugich. Uczniowie pisali sprawdziany wiadomości  z przedmiotów humanistycznych i matematyczno – przyrodniczych przygotowane przez nauczycieli   z naszej szkoły.

 

14.12.2007 r.

Akademia z okazji Bożego Narodzenia. Jasełka przygotowała p. Aleksandra Sadowska, wystąpili również uczniowie, którzy zajęli II miejsce w Przeglądzie Teatralny w Grójcu prezentując sztukę pt. „Felicja kłamczucha”.

 

12.12.2007 r.

Wyjazd do Teatru Rampa na spektakl pt. „Jajokracja”. Bezpłatne bilety otrzymaliśmy dzięki uprzejmości dyrektora teatru i pośrednictwu p. Bożeny Durki. Organizatorem wyjazdu była p. Iwona Kostaniak. Po spektaklu młodzież miała możliwość zobaczenia teatru od kulis i uczestniczenia  w krótkich warsztatach teatralnych.

 

07.12.2007 r.
Petrykozy -  Spotkanie Kolędowe zorganizowane przez p. Wojciecha Siemiona. Z naszej szkoły uczestniczyły w uroczystości: p. Iwona Kostaniak i uczennice: Aneta Suchecka i Amanda Dziubińska. Dziewczęta zaśpiewały przygotowane utwory przed zgromadzoną publicznością.

 

29.11.2007 r.

Drużyna chłopców z naszej szkoły zdobyła wicemistrzostwo powiatu w piłce ręcznej.

 

27.11.2007 r.

Wyjazd do Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Uczestniczyli w nim uczniowie z klas: III a, III b, III c. Był to wyjazd finansowany przez gminę. Wycieczkę zorganizowała p. Dorota Sawicka.

 

21.11.2007 r.

Drużyna dziewcząt z naszej szkoły zdobyła wicemistrzostwo powiatu w piłce ręcznej.

 

14.11.2007 r.

Wycieczka do Warszawy, zwiedzanie Zamku Królewskiego. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas: III a,  I c, II d. Był to wyjazd częściowo finansowany przez gminę. Wyjazd zorganizowała p.Iwona Kostaniak.

 

12.11.2007 r.

Akademia z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości poprowadzona przez p. Marcina Kocha.

 

07.11.2007 r.

140 rocznica urodzin Marii Curie Skłodowskiej. Z tej okazji p. Dagmara Nowak przybliżyła biografię   i osiągnięcia naukowe słynnej Polki poprzez uczniowskie występy. Jednocześnie odbył się konkurs, w którym młodzież miała wykazać się wiedzą o Marii Curie Skłodowskiej.

 

06.11.2007 r.

Wycieczka do Warszawy, zwiedzanie Zamku Królewskiego. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas: II a,   II b, II c. Był to wyjazd częściowo finansowany przez gminę. Wyjazd zorganizował p. Marcin Koch.

 

31.10.2007 r.

Zaduszki Poetyckie – w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych uczniowie obejrzeli montaż słowno- poetycki związany z tematyką przemijania, który, już tradycyjnie, został przygotowany przez p. Iwonę Kostaniak. 

 

13.10.2007 r.

Święto Edukacji Narodowej – uroczysty apel przygotowała p. Ewa Białacka. Jednocześnie odbyło się ślubowanie uczniów z klas pierwszych.

 

10.10.2007 r.

Wycieczka do Wilanowa ( zwiedzanie pałacu i parku) zorganizowana przez p. Iwonę Kostaniak. Uczestniczyli w niej uczniowie  z klas: I c, II c, II a i II b. Był to wyjazd częściowo finansowany przez gminę

 

01.10. – 03.10.2007 r.

Wycieczka szlakiem piastowskim zorganizowana przez p. Marcina Kocha, który również zadbał o dofinansowanie wyjazdu. Uczestnicy to przede wszystkim uczniowie klas trzecich. Nad młodzieżą sprawowali opiekę: kierownik wycieczki – p. Marcin Koch oraz p. Iwona Kostaniak i p. Piotr Sobociński.  Trasa wyjazdu: Kruszew – Poznań – Gniezno – Biskupin – Kruszwica

29.09.2007 r.

W sobotę 7 reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w biegach przełajowych w Goszczynie. Zawody rozgrywano pod Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego - dystans biegu  ok. 2 500 m. Impreza, związana była z uroczystym otwarciem nowej hali sportowej przy Gimnazjum w Goszczynie.  Wszyscy zawodnicy  z naszej szkoły stanęli na podium ( I miejsce: Anna Wierzbicka, Aneta Suchecka, Ewa Nowajczyk; II miejsce: Anna Opałka, Patryk Matyjasiak; III miejsce: Sylwia Fiejkowska, Jarosław Zgórzak). Dziewczęta drużynowo zdobyły I miejsce i otrzymały puchar.

 

14.09.2007 r.

Akcja „Sprzątanie Świata” – uczniowie ze wszystkich klas wraz z wychowawcami, jak co roku, udali się do pobliskiego lasu, aby chociaż w niewielkim stopniu oczyścić go ze śmieci. Nad przebiegiem działań czuwała p. Dorota Sawicka. Na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorze przeprowadzono piąte biegi przełajowe poświęcone pamięci Tadeusza Małeckiego. Występ naszych reprezentantów, przygotowanych przez p. Piotra Sobocinskiego, był bardzo udany. Zdobyli 9 medali, 7 dziewczęta i 2 chłopcy. Złote medale zdobyli: Anna Opałka (kl. II c), Ewa Nowajczyk (kl. I a) i Jarek Zgórzak (kl. I a). Srebrnymi medalistami zostali: Anna Wierzbicka (kl. I a), Sylwia Fiejkowska (kl. II b), Natalia Ciomcia (kl. III b) i Patryk Matyjasiak (kl. II b). Brązowe medale zdobyły: Aneta Suchecka i Katarzyna Kober. 

 

03.09.2007 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Pracę w naszej szkole rozpoczęła p. Emilia Hadowska jako nauczycielka fizyki i biologii. Zostały utworzone trzy klasy pierwsze:

I a wych. p. Monika Mazur ( w zastępstwie p. Aleksandra Sadowska),
I b – wych. p. Dorota Sawicka,
Ic – wych. p. Iwona Kostaniak.