Wydarzenia roku szkolnego 2011/2012

 

OLIMPIJSKIE ZWYCIĘSTWO PIOTRA!
15 czerwca 2012 r. w Zespole Szkół w Goszczynie, odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej. W konkursie udział wzięło 7 reprezentantów szkół (6 gimnazjów i 1 szkoła podstawowa z Goszczyna). Zadaniem uczestników było odpowiedzieć na 150 pytań testowych dotyczących letnich i zimowych igrzysk olimpijskich ery nowożytnej oraz historii piłkarskich mistrzostw Europy ( Polska jest gospodarzem Euro 2012). 100 pytań dotyczyło olimpiad i 50 mistrzostw Europy. Największą wiedzą popisał się uczeń kl. III A naszego gimnazjum PIOTR KOPER, który prawidłowo odpowiedział na 127 pytań. Kolejne wyniki to 119, 109, 92, 91, 84, i 55 prawidłowych odpowiedzi. Piotr otrzymał nagrodę główną konkursu – rower górski ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Grójcu, który wręczył p. Wicestarosta Janusz Różycki.
Wielkie gratulacje dla Piotra, który opanował rozległą i niezwykle szczegółową wiedzę z historii sportu. Opiekunem ucznia był nauczyciel w-f Piotr Sobociński.
   

 

SIATKARZE W SPARTAKUSIE.
W sobotę 3 marca 2012 r., w grójeckiej hali Spartakus odbył się turniej siatkarski „O Puchar Dyrektora Grójeckiego Ośrodka Sportu”. W zawodach udział wzięły drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół w Grójcu, Kruszewie, Mogielnicy i Warce. W emocjonującym turnieju, dziewczęta z Kruszewa zajęły II miejsce – wygrywając po 2:1 z Grójcem i Mogielnicą, oraz przegrywając 0:2 z Warką. Natomiast chłopcy zajęli III miejsce, wygrywając 2:0 z Grójcem i ulegając minimalnie 1:2 Warce i 0:2 Mogielnicy. Skład drużyn z Kruszewa – dziewczęta: Karolina Durka (kpt.), Joanna Arak, Paulina Adamska, Marlena Jasińska, Paulina Prus, Karolina Nowicka oraz Paulina Szymańska, Wioletta Nazarow, Daria Orzechowska, Natalia Szeląg i Kinga Kowalska. Chłopcy: Sebastian Korczak (kpt.), Patryk Miciałkiewicz, bracia Karol i Kamil Małeccy, Tomasz Janota, Kamil Kowalczyk oraz Dominik Bromilski, Artur Matyjasiak, Hubert Wojtczak, Piotr Koper, Rafał Rosołowski, Tomasz Koza i Rafał Szymański. Wyróżniającymi zawodnikami byli: rozgrywający Patryk Miciałkiewicz i atakujący Sebastian Korczak oraz świetnie serwująca i rozgrywająca piłki Joanna Arak, a także biorące na siebie główny ciężar gry Karolina Durka i Paulina Adamska. Turniej dał nam szansę do „częściowej rehabilitacji” za niepowodzenia w siatkarskich zawodach powiatowych. Dziewczęta wygrały z wicemistrzyniami powiatu z Mogielnicy, a chłopcy byli blisko pokonania (tie- brek) Warki.

 

II MIEJSCE SZCZYPIORNISTÓW W PÓŁFINAŁACH RADOMSKICH
Młodzież z PG Kruszew, godnie reprezentowała powiat grójecki w półfinałach międzypowiatowych, rozegranych 28 listopada 2011 r. w Radomiu. Obie drużyny efektownie wygrały z najlepszymi zespołami powiatu białobrzeskiego. Dziewczęta pokonały PG Starą Błotnicę 10:2. Chłopcy byli lepsi od PG Stromiec 15:9. Nie udało się jednak wygrać z Wicemistrzami Radomia. Chłopcy po wyrównanym meczu przegrali z PG nr 8 Radom 10:13, natomiast dziewczęta uległy minimalnie 6:7 gospodarzom turnieju PG nr 13 Radom (sędzia wyraźnie pomagał gospodarzom). Nasi reprezentanci, zdobyte bramki: Dziewczęta - Paulina Adamska (kapitan) 8, Lidia Kołacz (bramkarz), Karolina Durka 2, Marlena Jasińska 2, Joanna Arak 3, Paulina Szymańska 1, Kinga Kowalska, Justyna Chmiel, Wioletta Nazarow, Paulina Prus, Dominika Urbaniak, Agata Książek, Paulina Wlazło, Ewelina Winek i Natalia Szeląg (II bramkarz). Chłopcy – Sebastian Korczak (kapitan) 10, Karol Berdyga (bramkarz), Kamil Czerwiński 3, Rafał Nowak 4, Rafał Rosołowski 6, Piotr Koper 1, Rafał Szymański 1, Tomasz Koza, Jakub Sygitowicz, Kamil Kowalczyk, Artur Matyjasiak, Dominik Bromilski, Paweł Koper, Tomasz Janota i Paweł Ciechociński (II bramkarz). Na wyróżnienie zasłużyli bramkostrzelni kapitanowie zespołów: Paulina Adamska i Sebastian Korczak oraz zdecydowanie grające Karolina Durka, Aśka Arak i Paulina Szymańska, a także dynamiczny Rafał Rosołowski. W meczach chłopców brakowało właściwej formy skrzydłowego Rafała Szymańskiego, który miał gorączkę i niedyspozycję.

 

PODWÓJNA KORONA MISTRZA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ 2011r.
Pełnym sukcesem w skali powiatowej zakończyły się tegoroczne występy szczypiornistów z Naszego Gimnazjum. Obie drużyny (dziewcząt i chłopców) zwyciężyły w finałach powiatowych, zdobywając tytuły Mistrza Powiatu. Dziewczęta wygrały finały rozegrane 15 listopada 2011 r. w ZSO w Mogielnicy. Zwyciężyły 15:4 z PG Mogielnica oraz 13:7 z PG Grójec. Natomiast chłopcy byli najlepsi w finałach rozegranych 23 listopada 2011 r. w PG Jasieniec. Wygrali z gospodarzami PG Jasieniec 17:9 oraz z rówieśnikami z PG Mogielnica 18:15. Wcześniej (15.11. w Mogielnicy), chłopcy w półfinałach wygrali 18:13 z PG Grójec. Składy mistrzowskich drużyn, zdobyte w finałach bramki: Dziewczęta - Paulina Adamska (kapitan) 14, Lidia Kołacz (bramkarz), Karolina Durka 1, Marlena Jasińska 5, Joanna Arak 5, Paulina Szymańska 1, Kinga Kowalska 1, Justyna Chmiel 1, Wioletta Nazarow, Paulina Prus, Dominika Urbaniak, Agata Książek, Paulina Wlazło, Ewelina Winek i Natalia Szeląg (II bramkarz). Chłopcy – Sebastian Korczak (kapitan) 5, Karol Berdyga (bramkarz), Kamil Czerwiński 4, Rafał Nowak 9, Rafał Rosołowski 4, Piotr Koper 4, Rafał Szymański 7, Tomasz Koza 2, Jakub Sygitowicz, Kamil Kowalczyk, Artur Matyjasiak, Dominik Bromilski, Paweł Koper, Tomasz Janota i Paweł Ciechociński (II bramkarz). Słowa uznania, należą się liderom zespołów: Paulinie Adamskiej i Sebastianowi Korczakowi, których świetna gra i nieprzeciętna osobowość, zdecydowały o sukcesie drużyn. Wyróżnili się także skutecznością: obrotowy Rafał Nowak, prawoskrzydłowy Rafał Szymański oraz szybki w kontrataku Kamil Czerwiński. Dumni z wyników oraz stylu gry są nauczyciele w-f: Piotr Sobociński i Józef Chaber.

 

DEBIUT DZIEWCZĄT NA „ORLIKU”.
7 października 2011 roku na boisku „Orlik” w Grójcu rozegrane zostały eliminacje powiatowe w piłce nożnej „6” - osobowej dziewcząt. Startowały 4 zespoły: Belsk Duży, Goszczyn, Grójec i Kruszew. Nasza „młoda drużyna”(dziewczyny z kl. I – II) zajęła III miejsce. Nieznacznie przegrywając z Goszczynem 1:2 (1:0) i Belskiem Dużym 0:1 (0:0), oraz wygrywając z Grójcem 3:0 (3:0). Reprezentowały nas: Natalia Szeląg (kapitan) – najlepsza zawodniczka, „mózg i główny egzekutor” drużyny (2 bramki); Paulina Wlazło – pracowita i walcząca na całym boisku; Joanna Arak – szybka i skuteczna w ataku (2 bramki), Kinga Kowalska – dobry pomocnik, Paulina Szymańska – twardy obrońca; Lidka Kołacz (bramkarz) – świetna w piłce ręcznej, słabsza w piłce nożnej. Rezerwowe: Justyna Chmiel, Agata Książek, Ewelina Winek i Wioletta Nazarow. W turnieju zagraliśmy ambitnie i na miarę możliwości.

 

ZŁOTO DZIEWCZĄT W SZTAFECIE POWIATOWEJ!
W dniu 29 września 2011 r. w Nowym Mieście n / Pilicą odbyły się zawody powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt na dystansie 10 x 800 m. W imprezie tej zwyciężyła drużyna dziewcząt z Naszego Gimnazjum. Nasze biegaczki zdobyły złote medale i tytuł Mistrza Powiatu. Pokonały rówieśniczki z Mogielnicy (II miejsce), Jasieńca (III m.), Goszczyna (IV m.), Błędowa (V m.) i Nowego Miasta (VI m.). „Złota sztafeta” pobiegła w składzie: Paulina Szymańska, Natalia Szeląg (kapitan), Agata Książek, Joanna Arak, Emilia Cyranowicz, Kinga Kowalska, Paulina Wlazło, Justyna Chmiel, Angelika Muranowicz i Wioletta Nazarow. Rezerwowymi zawodniczkami były: Marlena Jasińska i Paulina Adamska (Paulina wykonała zdjęcia z zawodów). Mistrzostwo Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych zdobyliśmy po raz trzeci, wcześniej w 2006 i 2004 r. Obrona tytułu w przyszłym roku jest realna, ponieważ „młodą drużynę” stanowią głównie dziewczęta z klas II i I.

 

MEDAL JUSTYNY – DZIEWCZYNY W FORMIE!
27 września 2011 r. w Nowym Mieście nad Pilicą odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe (1000 m. dziewczęta, 1500 m. chłopcy). Naszą szkołę reprezentowało 15 zawodników (13 dziewcząt i 2 chłopców). Najlepiej pobiegła Justyna Chmiel z kl. II, która zajęła III miejsce i z brązowym medalem stanęła na podium. Blisko medalu w tym samym biegu była Paulina Szymańska (V m.), która prowadziła do 850 metra. Bardzo dobrze wypadły dziewczęta z kl. II (5 w pierwszej „10”), nieco słabiej z kl. I (3 w „10” ; brak doświadczenia sprawił, że nie zdobyły medalu), przyzwoicie pobiegły także dziewczęta z kl. III oraz Seweryn Rudnicki i Artur Matyjasiak, którzy ukończyli bieg w środku stawki. Podsumowując, obiecująco wypadł sprawdzian formy przed biegami sztafetowymi dziewcząt 10 x 800 m. Mamy równą i mocną drużynę, która może „wygrać powiat”.
Zdjęcia wykonała Paulina Adamska.
"SPRZĄTANIE ŚWIATA 2011"
Jak co roku, nasze gimnazjum wzięło udział w akcji o krajowym i międzynarodowym zasięgu „Sprzątanie Świata 2011”. Tradycyjnie wydarzenie miało miejsce w trzecim tygodniu września, w piątek. Pogoda nam dopisała, było ciepło i słonecznie. Uczniowie chętnie porzucili szkolne ławki na rzecz pożytecznych zajęć na świeżym powietrzu. W kilku grupach, pod opieką nauczycieli, uzbrojeni w worki i rękawiczki, ruszyliśmy w okolice pobliskiego lasu. wybór miejsca był bardzo odpowiedni do tegorocznego hasła: „Lasy to Zycie – chrońmy je”. W dobrych humorach i pełni zapału zaczęliśmy sprzątanie. Jedne grupy skierowały się do lasu, inne porządkowały rowy w okolicy szkoły i obrzeża lasu przy drodze. Byliśmy niemile zaskoczeni ilością śmieci zgromadzonych dookoła oraz nie spodziewaliśmy się tylu dzikich wysypisk. Wróciliśmy do szkoły z pełnymi workami, aby je wyrzucić do szkolnego kontenera. To był pierwszy dzień akcji. Uczniowie obiecali, że w sobotę posprzątają swoje podwórka i okolice
   

 

UDANY POCZĄTEK SEZONU BIEGOWEGO!
15 września 2011 r. w Jeziorze, odbyły się IX Biegi Przełajowe im. Tadeusza Małeckiego. Był to bardzo udany początek sezonu biegowego dla naszych reprezentantów. Zdobyliśmy 8 medali: 1 złoty – Agata Książek (kl. I), 3 srebrne – Natalia Szeląg (kl. I), Justyna Chmiel i Kamil Małecki (oboje kl. II) oraz 4 brązowe – Angelika Muranowicz i Łukasz Dusza (kl. I), Paulina Szymańska (kl. II) i Seweryn Rudnicki (kl. III). Największą niespodzianką był świetny występ Seweryna (ukryty talent) i 4 medale „pierwszoklasistów”. W zawodach reprezentowało naszą szkołę 25 biegaczy. Zdjęcia wykonała Paulina Adamska z kl. III A.

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012
O godzinie 11 pierwszy dzwonek zabrzmiał w Publicznym Gimnazjum im. Wojciecha Siemiona w Kruszewie. Do szkoły będzie uczęszczać w tym roku 146 uczniów w 8 klasach. To będzie bardzo długi rok szkolny, skończy się w piątek 29 czerwca. Dyrektor szkoły Zdzisław Białacki powitał uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, jednocześnie życząc wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym. Po uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swymi wychowawcami.