Aktualności


25-26.09.2019r. Wycieczka do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Parku Miniatur w Inwałdzie
Wycieczka do Wadowic zaplanowana była jeszcze w ubiegłym roku szkolnym. Miał to być wyjazd uczniów klasy III celebrujących swoją I Komunię Świętą. Ale, że trzecioklasistów jest tylko 17, dołączyli do nich uczniowie klasy III i VI i dwoje z VIII. W takim składzie pod opieką naszej katechetki pani Małgosi Wierzbickiej, księdza Krzysztofa Mindewicza proboszcza parafii w Rembertowie i pani Ewy Stanisławiak oraz kilkorga rodziców postanowiliśmy w dniach 25-26 września2019r. pojechać do miejsc związanych z życiem patrona naszej szkoły świętym Janem Pawłem II.
Wyjechaliśmy z Kruszewa o godzinie 7.00 i po ponad 5 godzinach podróży dotarliśmy do Wadowic. Najpierw zwiedzaliśmy Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach i Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. W muzeum zgromadzono pamiątki z różnych okresów życia naszego wybitnego rodaka, również prezentowano pokazy multimedialne dokumentujące doniosłe lub dramatyczne chwile związane z Papieżem Janem Pawłem II. Pełni wrażeń, wyruszyliśmy w kierunku Kalwarii Zebrzydowskiej, aby zwiedzić tam Sanktuarium pasyjno - maryjne, po którym oprowadzał nas przewodnik. To kolejne miejsce, z którym w szczególny sposób związany był Karol Wojtyła. Po zakończeniu zwiedzanie wszyscy uczestniczyliśmy we Mszy Świętej odprawianej także w naszej intencji. Późnym popołudniem pożegnaliśmy Kalwarie Zebrzydowską i pojechaliśmy do Zembrzyc, gdzie w Ośrodku Wypoczynkowo-Rekolekcyjnym Totus-Tuus czekał na nas pyszny obiad i wspaniały nocleg. A rano po obfitym super śniadaniu zjedzonym w Zembrzycach wyruszyliśmy korzystać z następnych atrakcji. Najpierw były znowu Wadowice, ale tylko po to aby posmakować wadowickich kremówek i lodów, zakupić pamiątki i po prostu trochę pobyć w tym pięknym mieście. Następnie udaliśmy się do Inwałdu gdzie znajduje się wspaniały, największy w Polsce Park Miniatur. Zgromadzone w jednym miejscu zminiaturyzowane zabytki świata były dla nas wielką atrakcją.
W ciągu zaledwie godziny odbyliśmy podróż po Europie, Stanach Zjednoczonych, Egipcie, Polsce, Azji. Podziwialiśmy najsłynniejsze cuda architektoniczne świata: Colloseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Big Bena, Łuk Triumfalny, Sfinksa, Biały Dom, Bazylikę św, Piotra, Bramę Brandenburską, a także Polski: Wawel, Ratusz w Zamościu, Zamek Krzyżacki w Malborku, Ratusz w Poznaniu, Sukiennice, Giewont, miniaturę morza i wiele innych cudów wykonanych w skali 1:25. Każdy mógł się poczuć jak olbrzym spacerując obok wiernie wykonanych zabytków. Poza podziwianiem zabytków bawiliśmy się też w Zielonym Labiryncie, gdzie pokonywaliśmy skomplikowany system korytarzy zbudowanych z żywopłotu i zjeżdżaliśmy na gigantycznej zjeżdżalni. W programie było jeszcze zwiedzanie średniowiecznej Warowni, w której zobaczyliśmy salę tortur, zbrojownię, pokój damy i weszliśmy na wieżę, żeby zobaczyć panoramę Beskidu Małego. Wielką atrakcją było budzenie "prawie" prawdziwego smoka, który spał sobie spokojnie w podzamkowej grocie dopóki, dopóty dzieci z Kruszewa nie narobiły hałasu. Dopełnieniem tego wspaniałego dnia był oczywiście lunch w restauracji McDonald's To był już ostatni punkt programu. Posiliwszy się co nieco udaliśmy się w drogę powrotną do domu.
Wycieczka była bardzo udana, dużo przeżyliśmy i zobaczyliśmy, mieliśmy piękną, słoneczną pogodę. Było wspaniale!Wszyscy, choć trochę zmęczeni, wróciliśmy do Kruszewa cali, zdrowi i pełni niezapomnianych wrażeń.


Bezpieczna droga do szkoły
Uczniowie klas 0-3 uczestniczyły w zajęciach z policją na temat "Bezpieczna Droga do Szkoły", w których pan dzielnicowy Piotr Tomasik opowiadał o odpowiednim zachowaniu podczas przechodzenia przez jezdnię oraz wskazywał zasady bezpiecznego ruchu drogowego. Odwiedził nas także Pan Zebra, o którym dzieci obejrzały krótki filmik, i z którym bardzo chętnie pozowały do zdjęć. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał pamiątkowy drobiazg.

Mamy nagrodę !!!
Uczennica klasy 8 Ola Michalak zdobywczynią nagrody głównej w konkursie "Grójec - kocham to miasto!". Organizatorami konkursu byli: Burmistrz Gminy i Miasta Grójec oraz Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. W.S. Laskowskiego w Grójcu. Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy !!! Komentarz komisji oceniającej:
"Nagrodzone prace wyróżniają się na tle innych kreatywnością, poprawnością językową, oryginalnością i bogatym stylem. Praca "Dobrze widzi się tylko sercem" świetnie wpisuje się w obchody Jubileuszu, pokazuje Grójec takim, jakim jest. Nieco senne miasteczko, które przeżywa ważne dla siebie chwile. Autorka pracy świetnie orientuje się w tym, co aktualnie się dzieje i zna tytuł poloneza, który będzie tańczony. Aż powstaje pytanie, kto to taki? Duch Grójca - świetny koncept, szkoda, że sama na to nie wpadłam, planując uroczystości J.

18.09.2019r. Obchody święta św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży w Jeziórce
18 września w liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki w kościele parafialnym w Jeziórce zgromadziły się społeczności wszystkich szkół z terenu gminy Pniewy. Tak jak w poprzednich latach proboszcz parafii ks. kan Wojciech Kołakowski zaprosił nas na przypadające w tym dniu obchody święta Patrona dzieci i młodzieży.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9.00 Mszą Świętą celebrowaną przez proboszcza parafii Jeziórka ks. kan. Wojciecha Kołakowskiego i ks. Kamila Falkowskiego - gościa uroczystości, na stałe pracującego w parafii bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie. Homilię w interaktywnej formie poprowadził ks. Kamil.
Oprawę liturgiczną Eucharystii przygotowali uczniowie naszej szkoły: Ola Michalak, Antosia Ostrowska i Kasia Kusztal. Dopełnieniem uroczystości był niewątpliwie przepiękny śpiew liturgiczny poprowadzony przez chór naszej szkoły przygotowany przez pana Tomasza Gajewskiego.
Po zakończeniu Mszy świętej rozpoczął się piknik. Była kiełbaska z grilla, pyszne ciasta, napoje i inne przysmaki. Jak zwykle wielką atrakcją był konkurs plastyczny. Tematem przewodnim konkursu był św. Stanisław, ale dzieci malowały tez parafialny kościół i jego otoczenie. W plastycznym działaniu czynnie wspierał dzieci Pan Maciej Michalski - Sekretarz Gminy Pniewy.
Jak zwykle wielkim zainteresowaniem cieszyło się oglądanie zwierząt hodowanych w gospodarstwie przy parafialnej plebani. Niektóre zwierzęta można było nawet pogłaskać lub nakarmić i stanowiło to dla dzieci niewątpliwie wielka frajdę. A na koniec odbyła się prezentacja prac plastycznych i wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani upominkami w formie książek i słodyczami. Piękna pogoda jak zwykle nie zawiodła i sprzyjała zabawie na świeżym powietrzu. O godzinie 12.00 uczniowie wrócili do szkoły zrelaksowani, ale też pełni przeżyć duchowych. To był na pewno wspaniały dzień.
Serdecznie dziękujemy ks. kan. Wojciechowi Kołakowskiemu Proboszczowi parafii Jeziórka za zaproszenie.

2.09.2019r. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Rozpoczęcie nowego 2019/2020 roku szkolnego w naszej szkole było nietypowe i wyjątkowe!!! Powodem tego był fakt, że od tego roku na sali nie było uczniów gimnazjum, które wygasło - tak to był historyczny moment. Pani Agata Walczak nowy dyrektor szkoły rozpoczęła apel tradycyjnym szkolnym dzwonkiem, po czym cała społeczność szkolna uświadomiła sobie... wakacje naprawdę się skończyły. Po oficjalnym powitaniu o głos poproszono Pana Ireneusza Szymczaka - Wójta Gminy Pniewy, który uroczyście podziękował za wieloletnią i owocną pracę dyrektorom Pani Ewie Wójcik oraz Panu Zdzisławowi Białackiemu oraz powierzył sprawowanie funkcji dyrektora Pani Agacie Walczak. Rodzice i Rada Pedagogiczna ciepło podziękowała ustępującym dyrektorom i miło powitała nowego dyrektora. Ważnym punktem było ślubowanie klas pierwszych oraz pasowanie na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II. Po chwilach pełnych wrażeń wszyscy udali się do domów.