AKTUALNOŚCI
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018-2019.
O godzinie 11 w Publicznym Gimnazjum im. Wojciecha Siemiona w Kruszewie rozpoczął się nowy rok szkolny. Będzie to ostatni rok szkolny w gimnazjum. Dyrektor szkoły Zdzisław Białacki powitał uczniów, życząc wszystkim pogody ducha, dużo zapału i satysfakcji w osiąganiu sukcesów w nauce, dużo wiary w siebie i w swoje możliwości. Wszystkim uczniom życzył, aby osiągnęły wynik z egzaminu gimnazjalnego przynajmniej taki jak tegoroczni absolwenci, którzy zajęli pierwsze miejsce w powiecie grójeckim. Następnie dyrektor szkoły przywitał nauczycieli i pracowników szkoły, życząc im by każdy dzień przynosił radość, jak najmniej stresu, dużo zapału i optymizmu. Po uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swymi wychowawcami.

 

„DYWIZJON 303”
„Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.”
Dlatego 10 października wybraliśmy się do kina w Jankach, aby przekonać się jak wyglądała jedna z najsłynniejszych bitew II wojny światowej, w której tak ważną rolę odegrali Polacy. Dodatkowym atutem filmu była dla nas obsada
aktorska z Maciejem Zakościelnym na czele.

  

 

MEDITEST.
Już od kilku lat nasi uczniowie uczestniczą w ogólnopolskim konkursie promującym zdrowie MEDITEST. W tym roku odbył się on 16 listopada i dotyczył znajomości anatomii człowieka, zasad zdrowego odżywiania oraz sposobów udzielania pierwszej pomocy. Wyniki konkursu poznamy w drugim półroczu roku szkolnego.

 

MARATON PISANIA LISTÓW
Po raz kolejny w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów. Dzięki temu, że uczestniczyliśmy w tej międzynarodowej akcji, Mahadine, obrońca praw człowieka i dziennikarz Czadu w ubiegłym roku został uwolniony od zarzutów naruszenia porządku konstytucyjnego, kolaborację z ruchem rebelianckim oraz o to, że stanowił zagrożenie dla terytorialnej integralności i bezpieczeństwa państwa. i skierowano wobec niego mniej poważny zarzut zniesławienia. Tym razem bohaterką, której bronimy jest GulzarDuishenova, obywatelka Kirgistanu, walcząca o prawa osób niepełnosprawnych. Mamy nadzieję, że nasze listy znów przyniosą rezultaty.

 

WYCIECZKA DO TEATRU "SABAT".
26 listopada 2018 r. odbyła się wycieczka gimnazjalistów i ósmoklasistów z Kruszewa do Teatru Sabat, znajdującego się w Warszawie, na spektakl pt. Zemsta . Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie treść lektury obowiązkowej i przeżyć losy bohaterów komedii ukazane w wersji musicalowej. Młodzież bardzo dobrze się bawiła , jednocześnie przygotowując się do zbliżających się egzaminów. Ponadto zobaczyła jedyny teatr rewiowy w Polsce, nawiązujący do tradycji przedwojennych teatrów rewiowych a także muzycznych teatrów Broadwayu i Paryża.

 

 

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA W GIMNAZJUM

30 listopada 2018 roku, zgodnie z tradycją, odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Wyglądała ona zupełnie inaczej niż w latach poprzednich. Uczniowie uznali, że nie warto tracić czasu na wróżby. Tym razem postawili na przyjemności dla podniebienia . Zamówione pizze i kebaby stanowiły preludium do kilkugodzinnych tańców i sprawiły, że wszyscy podołali tanecznym wysiłkom. Niewątpliwie mogliby się bawić do białego rana, jednak czujni nauczyciele, skłonili młodzież do powrotu do rzeczywistości i udania się do domu o przyzwoitych godzinach

 

 

WALENTYNKI.

Tegoroczne walentynki wypadły zaraz po feriach zimowych, dlatego młodzież postanowiła przenieść świętowanie o kilka dni tj. na 27 lutego i pojechać do kina na film o miłości. Wybór padł na „Planetę singli”3, która dostarczyła wszystkim niezapomnianej rozrywki.

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA W GIMNAZJUM

W dniu 7 marca 2019r. odbyły się w GOK-u eliminacje powiatowe XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego i 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego . Z naszej szkoły uczestniczyły w nim Julita Kołdra i Marcelina Skuza 9 (na zdjęciu od lewej).
Komisji konkursowej w składzie: w składzie:
1. Hanna Jaworska –Przewodnicząca Komisji
2. Zofia Miecznikowska
3. Czesława Jakubska
Najbardziej spodobała się recytacja Marceliny z klasy 3A gimnazjum, która 16 maja będzie reprezentowała nasz powiat w Radomiu.