w Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II
w Kruszewie
Jan Paweł 2 Godło
Szczypiorniści - nie zawiedli.
29 października 2019r. byliśmy gospodarzami gminnego turnieju w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Nasi zawodnicy nie zawiedli oczekiwań i wygrali wszystkie swoje mecze.
Dziewczęta wygrały 23:0 z Karolewem, 14:6 z Ciechlinem i 8:3 z Jeziorą. Chłopcy wygrali 19:1 z Karolewem, 16:3 z Ciechlinem oraz 9:2 z Jeziorą. Awansowaliśmy do zawodów powiatowych, które odbędą się 5 listopada 2019 r w Grójcu.
Turniej sędziowała Natalia Dłużyńska – była młodzieżowa reprezentantka Polski w piłce ręcznej, obecnie mieszkanka gminy Pniewy.
Medale ufundowane przez gminę Pniewy, uroczyście wręczyli: Sekretarz Gminy Maciej Michalski, Dyrektor PSP Kruszew Agata Walczak i sędzia Natalia Dłużyńska.
Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Jaroszewska - kapitan, Natalia Rogowska – bramkarz, Sylwia Rogowska, Martyna Malinowska, Ola Skoczylas, Karolina Liszewska, Ola Małecka, Maja Majchrzak, Marta Chądzyńska, Ala Hadowska i Laura Witek. Julian Sadowski – kapitan, Jakub Skoczylas – bramkarz, Damian Bartnik, Marcin Czajkowski, Paweł Karaś, Mateusz Żółcik, Kamil Salmonowicz, Igor Sadowski, Bartosz Solarski – Głębocki, Piotr Tkaczyk, Bartosz Dusza, Maciej Orzeszak i Jakub Kocewiak – II bramkarz.
Zawody zorganizował nauczyciel w-fu Piotr Sobociński.

GMINNY TURNIEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PIŁCE NOŻNEJ (KRUSZEW – 2.10.2019 r.).

Biegi przełajowe – deszcz medali.
27 września 2019 r odbyły się XVII biegi przełajowe im. Tadeusza Małeckiego w Jeziorze. Naszą szkołę reprezentowała mocna – 15 osobowa ekipa, która zdobyła aż 8 medali w tym 4 złote. Zwycięstwo w swojej kategorii wiekowej – I miejsce i złoty medal zdobyli: Alicja Hadowska, Weronika Jaroszewska, Maciej Frączak i Damian Bartnik. II miejsce i srebrny medal wywalczył Piotr Tkaczyk. Na podium z brązowymi medalami za III miejsce stanęli: Martyna Malinowska, Maciej Orzeszak i Julian Sadowski. Pozostali zawodnicy spisali się także bardzo dobrze. Kasia Salmonowicz i Kamil Osiński zajęli miejsca V, Sebastian Suwalski i Bartek Solarski-Głębocki miejsca VI, Gosia Mielczarek była VIII, a jej siostra Magda i Arek Pielak przybiegli na miejscu XII. Medale i nagrody rzeczowe zwycięzcom wręczyli: Wójt Gminy Pniewy Ireneusz Szymczak oraz Anastazja Małecka żona śp. patrona biegów i lekarz Ewa Fiszer-Nadolna.<> Naszym zawodnikom i ich opiekunowi po udanej imprezie pogratulowała dyrektor szkoły Agata Walczak.