Aktualności

Serdecznie zapraszamy na pierwsze zebranie, które odbędzie się 14 września o godz.16.00 (ogólne w dużej sali gimnastycznej), a następnie z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.

NOWY ROK SZKOLNY czas zacząć


Tegoroczny rok szkolny rozpoczął się nietypowo, bo 4 września o godzinie 8.00. Na inauguracji nowego roku szkolnego zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice, Wójt Gminy Pniewy Pan Ireneusz Szymczak, Inspektor do Spraw Oświaty, Kultury i Zdrowia Pani Iwona Szymańska, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Beata Skrzypczak oraz pracownicy naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się okolicznościowym przemówieniem pani dyrektor Agaty Walczak. Szczególnie ciepło przywitani zostali uczniowie klasy pierwszej i ósmej. Dyrektor szkoły życzyła wszystkim uczniom, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych oraz rozwijających doświadczeń. Po oficjalnym powitaniu o głos poproszono Pana Ireneusza Szymczaka - Wójta Gminy Pniewy. Pan Wójt wręczył Pani Dyrektor Agacie Walczak nagrodę jubileuszową po 25 latach pracy i życzył jej dalszych sukcesów w życiu zawodowym. Następnie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się do sal, gdzie odbyły się spotkania klasowe. Wychowawcy omówili sprawy organizacyjne oraz podali plan lekcji. Mamy nadzieję, że wyjątkowo długie wakacje sprawiły, że dzieci i młodzież z radością powracają w szkolne mury.

Msza Św. inaugurująca nowy rok szkolny.
W niedzielę 3 września 2023 r. w Rembertowie odprawiona została msza św. w której udział wzięły poczty sztandarowe szkół podstawowych z Kruszewa i Pamiątki oraz dzieci i przedstawiciele Grona Pedagogicznego z P. Dyrektor na czele.


Wyprawka dla I klasy i podręczniki do religii
Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nowy rok szkolny 2023-2024 zaczynamy
4 września o godz. 8oo na sali gimnastycznej.

Spotkania z wychowawcami odbędą się po spotkaniu ogólnym.

Msza Św. inaugurująca nowy rok szkolny odbędzie się w niedzielę 3 września o godz. 945 w kościele w Rembertowie.
Autobus szkolny kursuje od 4 września.Drodzy rodzice oddziałów przedszkolnych !!!

Już wkrótce zaczynamy nowy rok szkolny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców oddziałów przedszkolnych na zebranie, które odbędzie się w środę 30 sierpnia o godz.17.30 w dużej sali gimnastycznej.
Po zebraniu ogólnym odbędą się spotkania z wychowawcami poszczególnych grup, na których zostanie przedstawiony plan pracy na nowy rok szkolny.

Zajęcia rozpoczynamy 4 września od 7.00,

Dyżur przedszkolny kończymy 31 sierpnia.

Grupa trzylatków odbędzie adaptację 4 i 5 września w godz. 9.00 - 12.00.

Z pozdrowieniami,
Dyrektor i Zespół Przedszkolny PSP w Kruszewie

UWAGA !!!

Ruszyły zapisy na dyżur wakacyjny dzieci z oddziałów przedszkolnych na miesiąc sierpień 2023 r. (dyżur w PSP Kruszew). Karta zgłoszenia do pobrania poniżej :-)

Karta zgłoszenia w formie doc

Karta zgłoszenia w formie pdf


Zgłoszenia przyjmujemy do 23 czerwca 2023 r. (mamy ograniczoną liczbę miejsc tj. 25)Drogi rodzicu !!!
Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 rozpoczyna się juz 22 lutego 2023 r. W zakładce "Rekrutacja do przedszkola i pierwszej klasy" dostępne są niezbędne wnioski i druki do zapisania dziecka do kruszewskiej szkoły. Serdecznie zapraszamy w nasze skromne progi, gwarantujemy spokojne i bezpieczne przebywanie W aszych pociech pod profesjonalną opieką wspaniałych przedszkolanek i nauczycieli. Do zobaczenia !!!Serdecznie zapraszamy na zebranie półroczne, które odbędzie się w środę 1 lutego 2023 r. w naszej szkole. O 16.00 spotkanie na dużej sali gimnastycznej, a następnie w salach lekcyjnych z wychowawcami:
klasa 1- sala 13 p. B. Żuchowska
klasa 2- sala 9 p. A. Wójcik
klasa 3- sala 14 p. A. Sobocińska
klasa 4- sala 4 p. I. Kostaniak
klasa 5- sala 3 p. A. Walczak
klasa 7- sala 5 p. E. Wójcik
klasa 8- sala 8 p. P. Sobociński
Po spotkaniach z wychowawcami odbędzie się zebranie trójek klasowych w sali nr 2 (ok. godz. 18.00 )#LaboratoriaPrzyszłości 10-01-2023r.
#LaboratoriaPrzyszłości zajęcia z fizyki są bardzo ciekawe, doświadczenia uatrakcyjniają lekcje, dzięki wizualizerowi zakupionemu w ramach programu laboratoria Przyszłości wszyscy uczniowie mogą brać udział w ciekawych doświadczeniach.Drodzy Rodzice, kochani Uczniowie
Wiary, która może przenosić góry,
Nadziei, która nigdy nie zgaśnie,
Miłości, która jest światłem życia.
Niech narodziny Chrystusa zwiastują dobrą nowinę!
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!
Najserdeczniejsze życzenia składają Dyrektor oraz Grono
Pedagogiczne Publicznej Szkoły Podstawowej w Kruszewie

#LaboratoriaPrzyszłości 07-12-2022r.
#LaboratoriaPrzyszłości wykorzystujemy pistolety na gorący klej. Dzięki temu zajęcia techniczne są atrakcyjniejsze, możemy szybciej i sprawniej wykonać rożne zadania. Były to m.in. ozdoby świąteczne, stroiki oraz bombki oraz pudelka ze szpatułek.


11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości
10 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, które uczy każdego z nas, że wolność nie jest dana raz na zawsze, nie jest dana, ale jest zadana. Wolność i niepodległość to wartości, o które należy wciąż dbać i stale je pielęgnować. Podczas uroczystości przygotowanej przez klasę szóstą wraz z wychowawcą przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości.
Na zakończenie cała społeczność szkolna odśpiewała wszystkie zwrotki hymnu państwowego. Przyłączyliśmy się tym samym do Ogólnopolskiej Akcji "Szkoła do Hymnu". Jest to akcja ogłoszona przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, polegająca na odśpiewaniu hymnu państwowego w dzień poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystość ta była jednym z wielu działań podejmowanym w naszej szkole, mającym na celu kształtowanie wśród wychowanków postawy patriotycznej, poczucia świadomości narodowej.

#LaboratoriaPrzyszłości 04-11-2022r.
Na zajęciach z techniki uczniowie mogli dokładniej obejrzeć przygotowanie i wykonanie pracy, mogli ułatwić sobie to zadanie dzięki użyciu wizualizera, który posiada wielkie możliwości w przekazie obrazu dla wszystkich uczniów w klasie.


#LaboratoriaPrzyszłości 26-10-2022r.
Wizualizer bardzo uatrakcyjnia zajęcia w klasie - uczniowie samodzielnie dobierają obrazy oraz przybliżenie interesujących ich przedmiotów, które będą opisywać lub wykonywać.


XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
7 października nasza szkoła wzięła udział w akcji propagowania i upowszechniania znajomości tabliczki mnożenia, organizowanego przez Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania. Głównym celem tej edukacyjnej akcji jest przypomnienie i utrwalenie mnożenia i dzielenia liczb poprzez zabawę i gry dydaktyczne. "Tabliczkowa wiedza" sprawdzana była podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia przeprowadzonych przez Patrole Egzaminacyjne, w skład których wchodzili uczniowie szkoły. Egzaminowani byli dyrektorzy, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. Każdy uczestnik, który poprawnie udzielił odpowiedzi, otrzymał certyfikat zdanego egzaminu. W czasie zajęć uczniowie utrwalali znajomość tabliczki mnożenia i dzielenia rozwiązując różne zagadki matematyczne, grając w Karty Grabowskiego czy układając klocki i puzzle. Do zobaczenia w przyszłym roku!
Małgorzata Skoczylas.

#LaboratoriaPrzyszłości 20-09-2022r.
#LaboratoriaPrzyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Nasza placówka podjęła się udziału w tej misji, którą jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający nauce. Za pomocą drukarki 3D uczniowie drukowali model mechanizmu układu różnicowego.
SPORTOWE PEREŁKI
W czwartek 15 września 2022 r. w Jeziorze odbyły się XIX Biegi Przełajowe im. Tadeusza Małeckiego. W zawodach udział wzięły dzieci z 16 szkół powiatu grójeckiego i mszczonowskiego. Uczestników było ponad 250 osób, a rywalizacja bardzo zacięta.
Naszą szkołę reprezentowało 29 sportowców. 5 osób stanęło na podium. Złotymi medalistkami zostały: Maja Wlazło kl. V i Lena Orzeszak kl. VI. Srebrny medal zdobyła Weronika Bartnik kl. V. Brązowe medale wywalczyli uczniowie kl. VIII: Oliwia Michalska i Piotr Tkaczyk. Bardzo dobrze pobiegli też: Krzysztof Płodzik kl. V - miejsce IV, Zuzia Stykowska kl. VI i Diana Zielińska kl. VII - miejsce VIII oraz Ola Stępniewska kl. VI i Krystian Merta kl. VIII - miejsce IX.
Drużynowo w rywalizacji gminnej Kruszew przed Jeziorą, Ciechlinem i Karolewem. Duże brawa dla Organizatorów ze szkoły w Jeziorze za świetną imprezę. Gratulacje dla wszystkich biegaczy!!
Tekst i zdjęcia Piotr Sobociński.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022-2023
Zapraszamy rodziców i uczniów klas I - VIII w dniu 1 września na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022-2023.
8.00 - Msza Św. w Rembertowie.
9.30 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w dużej sali gimnastycznej.
10.00 - Spotkanie uczniów z wychowawcami klas.
UWAGA !!!
Oddziały przedszkolne pracują normalnie.


Zebranie oddziałów przedszkolnych
Serdecznie zapraszamy na zebranie rodziców oddziałów przedszkolnych, które odbędzie się dnia 30 sierpnia o godz. 17.00 w dużej sali gimnastycznej. Celem zebrania będzie informacja o organizacji roku szkolnego 2022-2023.


Puchar Wójta dla Kruszewa
31 maja 2022 roku w szkole w Jeziorze rozegrane zostały zawody lekkoatletyczne, które podsumowały całoroczną rywalizację sportową dzieci - O Puchar Wójta Gminy Pniewy. Współzawodnictwo i Puchar wygrała szkoła z Kruszewa (144 pkt.). II miejsce zajęła szkoła z Jeziory (116 pkt.), III miejsce wywalczyła szkoła z Ciechlina (104 pkt.), a na IV miejscu uplasowała się szkoła z Karolewa (68 pkt.). Dzieci przez cały mijający rok szkolny rywalizowały w: biegach przełajowych, piłce ręcznej i mini piłce ręcznej, siatkówce i mini siatkówce, piłce nożnej, warcabach, tenisie stołowym oraz lekkoatletyce - trójbój i czwórbój lekkoatletyczny (bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 600 m dziewczęta i 1000 m chłopcy).
Indywidualnie w zawodach lekkoatletycznych najmocniejsi byli: trójbój dziewczęta - I miejsce Maja Wlazło (Kruszew), II miejsce Julia Gajewska (Jeziora), III miejsce Zofia Hadowska (Kruszew), chłopcy - I miejsce Krzysztof Płodzik (Kruszew), II miejsce Michał Prus (Kruszew), III miejsce Marceli Osiński (Kruszew). Czwórbój dziewczęta - I miejsce Lena Góralewicz (Jeziora), II miejsce Lena Orzeszak (Kruszew), III miejsce Emilia Chmielewska (Karolew), chłopcy - I miejsce Hubert Kopeć (Jeziora), II miejsce Paweł Kiliańczyk (Jeziora) i III miejsce Piotr Tkaczyk (Kruszew).
Dekoracji zawodników i drużyn dokonali: Wójt Gminy Pniewy Ireneusz Szymczak i Dyrektor PSP w Jeziorze Tomasz Gajewski. Zawody przeprowadzili nauczyciele w-fu z Jeziory - Sławomir Rajter i Błażej Wit przy wsparciu pozostałych nauczycieli uczestniczących w zawodach. Główne trofeum - Puchar z rąk Wójta Gminy odebrała młodzież z Kruszewa.
Tekst i zdjęcia Piotr Sobociński.

"Zapisy dzieci do przedszkola na dyżur wakacyjny"

Zapraszamy do zapisów dzieci z oddziałów przedszkolnych z Kruszewa i Jeziory w miesiącu lipcu, z powodu ograniczonej liczby miejsc decyduje data wpływu wniosku, wnioski przyjmuje dyrektor lub wicedyrektor szkoły oraz wychowawcy oddziałów przedszkolnych do 10 czerwca godz. 15.00

Karta zgłoszenia

"Kangur matematyczny 2022"
17 marca 2022r. 28 uczniów klas IV - VIII naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny 2022".
Pasja oraz wytężona praca przyniosła wyróżnienie ( III miejsce ) uczennicy klasy VIII Adriannie Szymczak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !


Dzień Matki
Uczniowie klas pierwszej drugiej oraz trzeciej pod kierunkiem wychowawczyń p. Agnieszki Wójcik, Anny Sobocińskiej oraz Barbary Żuchowskiej przygotowali przepiękną uroczystość poświęconą mamom i tatom. Były łzy radości i wzruszenia, poniżej relacja.

20 lat minęło...
18 maja 2022r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Kruszewie odbyły się obchody Dnia Patrona szkoły, dodatkową atrakcją było 20- lecie nadania szkole imienia Papieża Jana Pawła II .
Pierwszym punktem obchodów była uroczysta msza św. odprawiona w intencji uczniów, nauczycieli oraz rodziców społeczności szkoły, którą odprawił prałat Krzysztof Mindewicz oraz wikary Mateusz Kozioł. Następnie odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca życie i działalność Patrona przygotowana przez uczniów klasy czwartej pod kierownictwem księdza Mateusza. Wójt Gminy Pniewy Ireneusz Szymczak z rozrzewnieniem wspominał czasy nauki w kruszewskiej szkole, do której uczęszczał, a gość specjalny czyli wieloletnia nauczycielka, była dyrektor szkoły Pani Ewa Łuczak opowiedziała, jak doszło do nadania imienia oraz wspominała czasy swojej pracy w szkole. Atmosfera spotkania była bardzo rodzinna i sympatyczna. Podczas akademii został przeprowadzony finał szkolnego konkursu wiedzy o patronie oraz można było podziwiać zdolności uczniów prezentujących umiejętności akrobatyczne oraz sztuk walk wschodnich. Jednak to nie koniec atrakcji, bowiem na dziedzińcu szkoły Rada Rodziców przy PSP w Kruszewie przygotowała piknik dla uczniów naszej szkoły, była wata cukrowa, lody, pop corn, kiełbaski z grilla oraz hot- dogi. Dmuchańce oraz bańki mydlane to uciecha dla najmłodszych, ale młodzież również się nie nudziła- brała udział w sportowych rozgrywkach międzyklasowych przygotowanych przez Pana Piotra Sobocińskiego . Jednak największą atrakcją okazał się mecz piłki siatkowej nauczyciele kontra uczniowie- emocji, ale tych pozytywnych było dużo, walka zacięta do końca !!! Pogoda dopisała, uczniowie zadowoleni z dobrymi humorami wrócili do domu. Wszystkim bardzo brakowało takiego spotkania, po długiej pandemicznej przerwie powrót do normalności jest bardzo potrzebny.


Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja" życzy Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne

Konkurs na logo szkoły
W związku z istniejącym zapotrzebowaniem na rozpoznawalny znak graficzny naszej placówki zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie na logo szkoły. Dla zwycięzcy atrakcyjna nagroda.
Regulamin konkursu

REKRUTACJA 2022/2023

Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły wszystkich milusińskich, od oddziałów przedszkolnych do klasy ósmej, szczegóły w zakładce "Rekrutacja do przedszkola i pierwszej klasy"


Najserdeczniejsze życzenia miłej
i rodzinnej wieczerzy wigilijnej
oraz spełnienia marzeń i nadziei,
jakie niesie nadchodzący Nowy 2021 Rok
życzą uczniowie i grono pedagogiczne
PSP w Kruszewie

Wycieczka do Warszawy
W czwartek 30 września 2021 roku uczniowie klas I - III wraz z opiekunami udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęło się od spotkania z przewodnikiem.Następnie dzieci uczestniczyły w lekcjach muzealnych w Zamku Królewskim. Klasa I - Stoliczku, nakryj się.Spotkanie poświęcone było dawnym smakołykom i naczyniom, w których je podawano. Klasa II - Portret Króla Jegomości. Uczniowieoglądali reprezentacyjne i prywatne wizerunki królewskie, poznali insygnia władzy królewskiej, symbolikę kolorów i znaki króla (korona, berło, jabłko).Klasa III - Król i jego dwór.Lekcja o czasach króla Stanisława Augusta. Uczniowie poznali pracowników króla zarówno dostojnych urzędników, jak i zwyczajnych służących. Po zajęciach uczniowie zwiedzili Katedrę Jana Chrzciciela. Ostatnim punktem programu był taras widokowy na Stadionie Narodowym. Pomimo kapryśnej pogody wycieczka była udana. Uczniowie zadowoleni wrócili do szkoły.
WITAJ SZKOŁO!
Pierwszy września to, jak co roku, bardzo ważny dzień dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Rozpoczął się nowy rok szkolny. W Kruszewie miało to miejsce już po raz 87. Jednak dzisiejsza uroczystość różniła się od pozostałych za sprawą niecodziennych gości:
Prezydenta Rzeczypospolitej - Andrzeja Dudy i Jego Małżonki - Agaty Kornhauser - Dudy.
Poniżej fotorelacja z uroczystości.

Przebieg rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022
1. Oddziały przedszkolne pracują normalnie bez rozpoczęcia w godz. 7.00- 17.00- gorąca prośba do rodziców, żeby przywozić dzieci do 8.30
2. Klasy 1-3 rozpoczęcie roku z wychowawcami w salach lekcyjnych, wejście od bloku B czyli od dziedzińca godz.8.00
klasa 1- sala 13
klasa 2- sala 14
klasa 3- sala 9
może być po jednym rodzicu do dziecka
3. Klasy 4-8 - uroczystość na sali gimnastycznej, ze względów bezpieczeństwa może być jeden rodzic do dziecka, wszystkie parkingi łącznie z zatoczką będą wyłączone z użytku.
Wpuszczanie do sali gimnastycznej odbędzie się od 10.00 do 10.30 i na sali czekamy na rozpoczęcie do 11.30, zakończenie uroczystości około 12.30.
Uczniów obowiązuje strój galowy, obowiązkowa maseczka na sali gimnastycznej.

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy nasze nowo przyjęte TRZYLATKI na DNI ADAPTACYJNE, które będą miały miejsce w dniach 25-31.08.2021r., w godzinach od 10 do 12.

Rodziców prosimy o przyniesienie obuwia na zmianę zarówno dla siebie jak i dziecka.

Zebrania organizacyjne z wychowawcami oddziałów przedszkolnych odbędą się 31.08.2021r. (wtorek) o godzinie 18:00 w następujących salach:
Grupa 3-latki - mała sala gimnastyczna
Grupa 4-latki - sala nr 12
Grupa 5-latki - sala nr 10
Grupa 6-latki - sala nr 11

Podręczniki do religii
Uprzejmie prosimy o zakup podręczników do religii we własnym zakresie, pozostałe podręczniki uczniowie otrzymają w ramach dotacji czyli bezpłatnie

klasa 1
"W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego"
Podręcznik do klasy 1 Szkoły Podstawowej
Komplet: Podręcznik Część 1 i 2 z Domownikiem Wydawnictwo Katechetyczne Warszawa

klasa 2
"A oto ja jestem z wami"
Ks. Robert Rafał Wydawnictwo Katechetyczne

klasa 3
"Kto spożywa moje Ciało, ma życie "
podręcznik + ćwiczenie ks. Piotr Tomasik Wydawnictwo Katechetyczne Warszawa

klasy 4-8 - religia bez podręczników.


Szanowni Rodzice,
Publiczna Szkoła Podstawowa w Kruszewie pełni dyżur wakacyjny dla dzieci przedszkolnych w miesiącu sierpniu. W lipcu możecie Państwo zgłaszać dzieci do Szkoły w Karolewie lub w Jeziorze. W razie pytań proszę o kontakt (tel. 486686418, psp@kruszew.pl). W załączeniu karta zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny do każdej ze szkół. Przypominam także, że nasze oddziały przedszkolne pracują w normalnym trybie do końca czerwca, z wyjątkiem 25 czyli uroczyste zakończenie roku szkolnego.
Karta zgłoszenia

Święto Narodowe Trzeciego Maja
Konstytucja 3 maja jest jednym z symboli naszej niepodległości.
Uchwalił ją w 1791 roku Sejm Wielki. Była pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie i drugą -po amerykańskiej- na świecie. Niestety, po raz kolejny obchodzimy to święto w reżimie sanitarnym, więc klasa IV przygotowała na lekcji online krótkie nagranie.

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Narodowy Spis Powszechny 2021 - Twoje dane będą bezpieczne!
Informacje zbierane podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) będą podlegać rygorystycznej ochronie. Gwarantują tozarówno zapisy prawnenakładającem.in. bezwzględnyobowiązek zachowania tajemnicy statystycznej, jak izabezpieczenia informatyczne blokujące osobom niepowołanym dostęp do danych spisowych.
Ochrona danych zbieranych podczas spisów powszechnych i wszystkich innych badań ma dla polskiej statystyki publicznej bezwzględny priorytet. Wypełniając formularz spisowyNSP 2021 możemy być pewni, że dane nie będą ujawnione ani przekazane innym podmiotom. Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Osoby wykonujące prace spisowe są obowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Zasada tajemnicy statystycznej ma charakter absolutny, jest wieczysta, obejmuje wszystkie dane osobowe i nie przewiduje żadnych wyjątków dających możliwość jej uchylenia. Za jej złamanie grozi do lat 3 kary pozbawienia wolności. Dane spisowe są również odpowiednio zabezpieczone pod względem informatycznym. Właściwa ochrona informatyczna jest niezbędna - badania statystyczne są dziś prowadzone w przeważającej mierze za pośrednictwem Internetu. Również podczas NSP 2021spis każdej osoby będzie przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji internetowej. System zabezpieczeń informatycznych polskiej statystyki publicznej jest na bieżąco sprawdzany i aktualizowany. Zadziałał bez zarzutu podczas ubiegłorocznego Powszechnego Spisu Rolnego. Warto podkreślić, że dane spisowe będą przekazywane do wiadomości publicznej jedynie w formie zagregowanej - czyli łącznie dla danego szczebla terytorialnego (gmina, powiat, województwo, kraj) lub zakresu tematycznego (np. gospodarstwa domowe wg liczby osób). W żadnym wypadku nie będą publikowane dane dotyczące poszczególnych osób lub pojedynczego gospodarstwa domowego! Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.plRekrutacja do oddziałów przedszkolnych
Od 1 marca rodzice dzieci w wieku przedszkolnym mogą składać wnioski o przyjęcie dziecka do oddziałów przedszkolnych oraz do klasy pierwszej w naszej szkole !!!
Postępowanie rekrutacyjne prowadzi dyrektor szkoły. Harmonogram rekrutacji zamieszczony jest w zakładce "Rekrutacja do przedszkola i pierwszej klasy" w załączniku - Zarządzenie nr 6/2021 Wójta Gminy Pniewy.
Serdecznie zapraszamy :-)


Wesprzyj Dominika
Niestety po półtora roku temu po zakończeniu leczenia, nastąpił nawrót choroby u Dominika Wojdalskiego. Dominik choruje na białaczkę limfoblastyczną, jedynym ratunkiem jest leczenie w Poznaniu nową bardzo kosztowną metodą. Bez pomocy ludzi dobrej woli, rodzina Dominika nie jest wstanie sfinansować leczenia. Jeżeli możesz to wesprzyj Dominika: Zrzutka dla Dominika


Uczniowie klasy 2 zainspirowani lekturą Grzegorza Kasdepke "Detektyw Pozytywka" wcielili się w detektywów rozwiązujących niezwykłe zagadki. Dzieci chętnie wykonywały zadania związane z omawianą lekturą.

Na Dzień Babci i Dzień Dziadka chcemy Wam złożyć serdeczne życzenia, byście lat setnych dożyli w szczęściu i zdrowiu."Szopka betlejemska - małe dzieło sztuki"
Boże Narodzenie to najpiękniejsze święta rodzinne, pełne miłości, tradycji i symboli, z których najbardziej rozpoznawalne to choinka i szopki betlejemskie. Dawniej szopki stanowiły ozdobę świątecznych wnętrz. Ich wspólne wykonywanie stanowiło ważną część przeżywania Bożego Narodzenia. W naszej społeczności szkolnej staramy się kultywować ten zwyczaj i dlatego co roku zachęcamy uczniów do udziału w konkursie plastycznym "Szopka betlejemska -małe dzieło sztuki". W tym roku ze względu na nauczanie zdalne konkurs przeniósł się do sieci. W projekcie wzięły udział zwłaszcza dzieci młodsze. Szopki są wspaniałe! Każda jest wyjątkowym dziełem sztuki podkreślającym atmosferę Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które wykonały i przesłały swoje prace.


Konkurs "Wieniec adwentowy"
Tradycją naszej szkoły w okresie przedświątecznym jest szkolny konkurs "Wieniec adwentowy". W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa i nauczanie zdalne konkurs przeniósł się do wirtualnego świata. Dzieci wykonały wieńce adwentowe w domu i zdjęcia swoich prac przesłały za pośrednictwem aplikacji Teams. Zwykle piękne, zielone kompozycje adwentowe zdobiły naszą szkołę, w tym roku "ozdobią" stronę internetową i Facebooka. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w projekt.
Oto wieńce adwentowe naszych uzdolnionych uczniów!

Narodowe Święto Niepodległości - 11 listopada

 

 

 

 

 

Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt Polaków. 11 listopada to data umowna. Wiąże się ona z dwoma faktami historycznymi:
- 11 listopada 1918r. ogłoszono zakończenie I wojny światowej,
- oraz tego dnia Józef Piłsudski został naczelnym dowódcą wojsk polskich.
Oficjalnie Święto Niepodległości zaczęto regularnie obchodzić 11 listopada 1937 roku, przy czym obchody odbyły się tylko dwa lata z rzędu ze względu na wybuch II wojny światowej w 1939 roku. I tak przywrócone zostałojako Narodowe Święto Niepodległościdopiero po 50 latach, w 1989 roku.
Obecnie 11 listopada jest świętem wolnym od pracy, które co roku uroczyście obchodzimy w całej Polsce. Popularnością cieszą się wydarzenia cykliczne takie jak biegi niepodległości, parady uliczne, koncerty patriotyczne, czy inscenizacje historyczne. I w naszej szkole przez 10 lat odbywały się przepiękne koncerty patriotyczne, w których brali udział uczniowie pięciu szkół mieszczących się na terenie naszej gminy. Twórcą tych artystycznych wydarzeń był świetny duet nauczycielski: Marcin Koch - nauczyciel historii oraz Tomasz Gajewski- nauczyciel muzyki.
W tym roku z powodu epidemii koronawirusa obchody Święta Niepodległości będą zupełnie inne. Odbędą się w domach rodzinnych. W związku z tym pamiętajcie, aby:
- wywiesić flagę biało - czerwoną,
- zaśpiewać o godz. 11.11 wspólnie z rodziną hymn państwowy "Mazurek Dąbrowskiego",
- wykonać dla siebie kokardę narodową (biało - czerwoną wstążeczkę),
- obejrzeć polski film lub polską bajkę,
- upiec wspólnie jakieś polskie ciasto, np. sernik lub szarlotkę z jabłek grójeckich,
- porozmawiać z rodzicami i dziadkami o naszych przodkach,
- poznać historię swojej rodziny.
Jako miły upominek z okazji święta załączamy występ przedszkolaków z grupy 4- latków PSP w Kruszewie:Dzisiejszy dzień jest dla nas wszystkich bardzo smutny. Żegnamy naszą koleżankę - Emilkę. Odeszła od nas tak nagle, że wciąż nie możemy uwierzyć w to, co się stało.
Emilka rozpoczęła swą pracę w szkole od nauczania chemii i biologii w gimnazjum. Z czasem zdobyła kwalifikacje do prowadzenia zajęć z fizyki. Już wtedy praca w szkole stała się jej pasją. Bardzo angażowała się w przygotowywanie lekcji, wyszukując dodatkowe materiały czy tworząc prezentacje. Marzyła o tym, aby uczniowie z przyjemnością zdobywali wiedzę z nauczanych przez nią przedmiotów. Wytrwale poszukiwała wszelkich możliwych sposobów, aby urozmaicić lekcje i ułatwić młodzieży przyswajanie wiedzy. Wiedziała, że nic tak ich nie zainteresuje, jak eksperymenty przeprowadzane podczas zajęć. W tym celu przygotowywała w domu wiele materiałów, poświęcając na to bardzo dużo czasu i energii.
Jej zaangażowanie znalazło odbicie w wyborach uczniów. Wielu zaraziła swoją pasją, dzięki czemu podjęli studia zafascynowani wiedzą, jaką im przekazała.
Po likwidacji gimnazjum Emilka podjęła pracę w dwóch szkołach podstawowych - w Kruszewie i Jeziorze. Oprócz tego, że nie pracowała już w gimnazjum, w jej życiu nie zmieniło się aż tak wiele. W Kruszewie wciąż prowadziła zajęcia chemii, biologii i fizyki, a pod jej opieką tak jak dawniej była sala numer 7. To właśnie ona stała się oczkiem w głowie Emilki, dlatego gdy nadarzyła się okazja na doposażenie pracowni, spędziła wiele godzin na poszukiwaniu pomocy dydaktycznych, które mogłaby wykorzystać podczas zajęć. Tak bardzo cieszyła się, gdy do szkoły przyszły paczki z zamówionymi pomocami naukowymi. Z entuzjazmem opowiadała o tym, jakie możliwości daje nowy mikroskop i tablica interaktywna, najwięcej radości sprawiło jej postawienie w pracowni plastikowego kościotrupa. Twierdziła, że dopiero teraz jej pracownia nabrała właściwego charakteru.
Niestety, nie wszystko przebiegało tak, jak planowała. Pandemia spowodowała, że część lekcji musiała przeprowadzić zdalnie, dlatego pomoce na powrót uczniów szkoły.
Praca Emilki nie ograniczała się do prowadzenia zajęć. To jej zawdzięczamy stworzenie wielu dokumentów czy analiz. Chętnie zgłaszała się do trudnych projektów, wykazując się profesjonalizmem i perfekcjonizmem. Cechowała ją przy tym ogromna życzliwość i cierpliwość wobec innych.
Przez wiele lat prowadziła, sklepik szkolny, ucząc w ten sposób dzieci przedsiębiorczości i obchodzenia się z pieniędzmi. Dzięki jej zaangażowaniu pojawiły się dodatkowe środki, które zostały przeznaczone na zakup wielu rzeczy potrzebnych w szkole.
Kolejnym obszarem, na którym Emilka skupiała uwagę, była ekologia i zdrowy styl życia. Swoją wiedzą dzieliła się nie tyko z uczniami, ale również dbała o zwiększenie świadomości wśród nauczycieli. Sprawiła, że wielu z nas pod jej wpływem zmieniło swoje nawyki i sposób myślenia.
Emilko, odeszłaś od nas, ale tak wiele po sobie zostawiłaś. Każde miejsce w szkole będzie nam Ciebie przypominać. Praca z Tobą to był dla nas zaszczyt i przyjemność. Dziękujemy za każdą chwilę, którą z nami spędziłaś oraz świadectwo miłości do Boga, które dawałaś każdą chwilą swego życia. Odpoczywaj w pokoju.


Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Emilii Hadowskiej
naszej wieloletniej Koleżanki, którą wspominać będziemy
jako pogodną i zawsze uśmiechniętą.
Wyrazy głębokiego współczucia
Rodzinie i Bliskim
składają koledzy i koleżanki z pracy w PSP w Kruszewie
"Emilko, pozosaniesz na zawsze w naszej pamięci!"Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Leona Duszy, Ucznia naszej Szkoły.
Rodzinie i bliskim przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia.
Leon był uczniem klasy I, jednak choroba nie pozwoliła Mu na powakacyjny powrót do szkoły. Do 12 marca 2020 roku Leon uczęszczał do klasy "O" i tak został przez nas zapamiętany...
Kiedy otworzyły się drzwi zerówki, stanął w nich drobny, nieśmiały chłopczyk, mocno trzymający za rękę swoją mamę. W Jego oczach widać było niepewność i obawę. Podeszłam wtedy do niego, podałam Mu rękę na powitanie i, mówiąc: "Cieszę się, że do nas przyszedłeś, Leonku", zaprosiłam Go do naszej sali. Idąc, usłyszałam ciche, wydobywające się z jego ust: "uff..." Niepewność jeszcze jakiś czas towarzyszyła Leonowi, a chwila, kiedy w drzwiach pojawiał się wujek Szymon, należała do Jego ulubionych.
Obserwując gromadę uśmiechniętych, bawiących się rówieśników, która z sympatią przyjęła Go do grupy, Leon powoli i ostrożnie zaprzyjaźnił się ze wszystkim, szczególnie z Filipem - stanowił z nim przyjacielski team. Chłopcy świetnie się ze sobą komunikowali. To było niebywałe, jak każdego dnia oczekiwali na siebie. Dawno nie widziałam tak dojrzałej, a zarazem dziecięcej przyjaźni. To ona zbudowała w Leonie odwagę aby być w przedszkolu i minimalizowała tęsknotę za domem i rodziną.
Leon, mimo swojej choroby, nigdy się nie skarżył, z pokorą znosił wszelkie wynikające z tego niedogodności. Posiadał niezwykły hart ducha i ogromne pokłady cierpliwości. Wrażliwy na ludzką krzywdę, zawsze chętny do pomocy, zdyscyplinowany wzorowo wypełniał swoje obowiązki, obowiązki ucznia zerówki.
Lubił się uczyć. Ciekawy świata, nowych wrażeń, ze skupieniem słuchał opowiadań czytanych przez nauczyciela, zgłaszał się do odpowiedzi, miał bogaty zasób słownictwa, mówił interesująco i dojrzale. Chętnie śpiewał, recytował, brał udział w inscenizacjach teatralnych i akademiach szkolnych. Nie lubił prac plastycznych, uważał, że nie potrafi malować, rysować, wyklejać. Zachęcony i zmotywowany przez nauczyciela kończył swoją pracę. Nie do końca wierząc we własny sukces, z dumą prezentował swoje dzieło kolegom i rodzinie. Mały wojownik, nigdy się nie poddawał, czasami tylko potrzebował zwykłego wsparcia i wiary we własne możliwości.
Leon, to była przyjemność poznać Cię i pracować z Tobą. Byłeś chłopcem "pięknego serca i czystej duszy" i takim pozostaniesz zawsze w naszej pamięci. Mały, dzielny Zuch!
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, pracownicy oraz koleżanki i koledzy ze szkoły.14 pażdziernika 2020r.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim tym, którzy realizują i wspierają dzieło edukacji. Moim drogim nauczycielom życzę siły i optymizmu w tak trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Dzisiejszy dzień nie jest jedynie świętem nauczycieli. To święto całej szkolnej społeczności: nauczycieli, pracowników obsługi, uczniów i ich rodziców. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za zaangażowanie w pracę na rzecz naszej szkoły, przesyłam gorące pozdrowienia i życzenia zdrowia i spokoju w pracy.
Z poważaniem Agata Walczak - dyrektor szkołyDzień chłopaka
Po raz pierwszy dzień chłopaka na świecie był obchodzony 19 listopada 1999 r. w Trynidad i Tobago (wyspiarskie państwo Ameryki Południowej w archipelagu Małych Antyli... niedaleko Wenezueli). Święto to odbyło się przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych, a także grupy aktywistów z całego świata. Dzień chłopaka uznawany jest za symbol równowagi płci.

Wszystkim chłopakom dużym i małym
życzymy, by byli okazem wspaniałym.
Spełnienia marzeń, radości,
uśmiechu i dużo miłości.

Zebranie z rodzicami w Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Kruszewie odbędzie się 22 września 2020 roku o godz. 1700(wtorek).
Ze względów epidemiologicznych nie będzie zebrania ogólnego. Rodzice sptykają się z wychowawcami w salach:
BLOK B
klasa1- sala 14
klasa 2- sala 9
klasa 3- sala 13

BLOK A
klasa 4- sala 2
klasa 5- sala 6
klasa 6- sala 8 komputerowa
klasa 7- sala 4
klasa 8- sala 5
Z poważaniem Agata Walczak - dyrektor szkołyRozpoczęcie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Kruszewie odbędzie się 1 września 2020 roku (wtorek).
Ze względów epidemiologicznych będzie ono przebiegało w inny sposób. O godzinie 10.00 ze swoimi wychowawczyniami spotkają się dzieci wraz z rodzicami z oddziałów przedszkolnych:
OP3( trzylatki)- pani Joanna Sibilska- mała sala gimnastyczna.
OP4( czterolatki- pani Kamila Skarżyńska- sala 12.
OP5(pięciolatki)- pani Aneta Plaskota - sala 11.
OP6(sześciolatki)- pani Elżbieta Aderek -sala 10.

W tym samym czasie uczniowie klas 1-8 spotkają się z wychowawcami w salach lekcyjnych:
BLOK B
klasa1- sala 14
klasa 2- sala 9
klasa 3- sala 13

BLOK A
klasa 4- sala 2
klasa 5- sala 6
klasa 6- sala 8 komputerowa
klasa 7- sala 4
klasa 8- sala 5

Rodziców uczniów klas 1-8 zapraszamy do dużej sali gimnastycznej - wejście od parkingu (tak jak na wybory).
Obowiązuje zachowanie bezpiecznych odległości pomiędzy osobami i maseczki zasłaniające nos i usta w pomieszczeniu - nie dotyczy uczniów.

1 WRZEŚNIA JEST UROCZYSTYM DNIEM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO- ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE MAJĄ TYLKO ROZPOCZĘCIE.

UWAGA ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE !!!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZEBRANIE ORGANIZACYJNE RODZICÓW DZIECI Z ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W PONIEDZIAŁEK 31 SIERPNIA O GODZ. 18.00 W DUŻEJ SALI GIMNASTYCZNEJ . TEMATYKA SPOTKANIA TO ORGANIZACJA ROKU W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
Z poważaniem Agata Walczak - dyrektor szkoły

Drodzy rodzice, drodzy uczniowie
1 września coraz bliżej, dla Was i dla nas nauczycieli oznacza to koniec wakacji i powrót do szkoły. Pandemia koronawirusa spowodowała, że nadchodzący rok szkolny będzie różnił się od poprzednich. W trosce o bezpieczeństwo wraz z pierwszym dzwonkiem zaczną obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa, które będą zawarte w regulaminie pracy szkoły ustalonym na podstawie wytycznych MEN, MZ i GIS.
W naszej szkole po dłuższej niż zwykle przerwie wracamy do tradycyjnej formy kształcenia - oczywiście pod stałą kontrolą sanitarną i w porozumieniu z sanepidem oraz organem prowadzącym będziemy czuwać nad bezpieczeństwem uczniów nauczycieli oraz rodziców.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego zaplanowane jest 1 września o godz. 10.00. Szczegóły rozpoczęcia zostaną podane w najbliższym czasie.
Od roku szkolnego 2020/2021 w naszej szkole będą funkcjonowały nowe oddziały przedszkolne- wszystkie informacje będą przekazywane w zakładce "ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE".
Tydzień adaptacyjny dla oddziałów przedszkolnych odbędzie się w dniach 24-28 sierpnia w godz. 7.00-12.00 - zapisy pod numerem telefonu (48)668-64-18 lub 607-100-375 w godz. 7.00-15.00 - LICZBA MIEJSC NA ADAPTACJĘ OGRANICZONA!!!
Z poważaniem Agata Walczak - dyrektor szkoły

Zakres materiału na egzamin poprawkowy z matematyki
Klasa 6 plik pdf
Klasa 6 plik doc
Klasa 7 plik pdf
Klasa 7 plik docSzanowni Państwo
Poniżej przedstawiam pismo Wójta Gminy Pniewy w sprawie dyżurów wakacyjnych oddziałów przedszkolnych naszej gminy oraz wniosek zgłoszenia dziecka na dyżur (do pobrania), który należy składać w sekretariacie szkoły do 15 czerwca.
Z poważaniem Agata Walczak - dyrektor szkoły

Karta zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny w formie pdf
Karta zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny w formie doc

HARMONOGRAM KONSULTACJI KLASY 4-8

 

L.P.

GODZINY LEKCYJNE

PONIEDZIAŁEK

WTOREK

ŚRODA

CZWARTEK

PIĄTEK

1.

8.00-8.45

BIOLOGIA  KL.7  s.7

FIZYKA  s.7 KL.8

GEOGRAFIA s.4 KL.8

MATEMATYKA s.2

KL. 4-7

J.POLSKI  s.14 KL.4-7

(E.Wójcik )

2.

8.50-9.35

J.ANGIELSKI  s.3  KL.8

J.ROSYJSKI  s.5 KL.8

 FIZYKA KL.7

CHEMIA s.7 KL.8

JĘZ. POLSKI  s.4 KL.6 ( I. Kostaniak)

MATEMATYKA s.2

KL.4-7

RELIGIA KL. 4-7  s.6

J. POLSKI s.14 KL.4-7

( E. Wójcik)

3.

9.45-10.30

J. ANGIELSKI s.3  KL.8

 J. ROSYJSKI s.5 KL.8

 CHEMIA KL.7 s.7

BIOLOGIA  s.7 KL.8

J. POLSKI  kl.8 s.14,

 

GEOGRAFIA KL.6

J. POLSKI kl.8  s.14

( E. Wojcik)

HISTORIA, WOS, EDB s.5 KL.4-8

4.

10.40-11.25

MATEMATYKA s.2  KL.8

 BIOLOGIA KL. 5-6 s.7

JĘZ. ROSYJSKI - KL.5-7 s.5

JĘZ. ANGIELSKI K. 4-7 s.3

WYCH. FIZYCZNE KL. 4-8

TECHNIKA INFORMATYKA KL.4-6 s.6

J. POLSKI s.14 KL.8  ( E. Wójcik)

J. POLSKI s.4 KL.5     ( I. Kostaniak)

J. POLSKI kl.8 s. 14

( E. Wojcik)

J. POLSKI kl.8

5.

11.45-12.30

MATEMATYKA  s.2, KL.8

BIOLOGIA KL. 5-6 s.7

JĘZ. ROSYJSKI KL.5-7 s.5

JĘZ. ANGIELSKI KL. 4-7 s.3

WYCH. FIZYCZNE

Kl.4-8

J. POLSKI s.14, KL.8

( E. Wójcik )

GEOGRAFIA KL. 7

RELIGIA  s.6

J. POLSKI kl. 8

 18 maja - święto Patrona naszej szkoły
oraz
Setna rocznica urodzin Św. Jana Pawła II
Karol Wojtyła, urodził się w Wadowicach 18 maja 1920 r. Kiedy miał dziewięć lat zmarła jego matka, a trzy lata później starszy brat - Edmund - lekarz medycyny który zaraził się szkarlatyną od pacjenta. Został więc sam z ojcem, który zajął się wychowaniem trzynastoletniego syna.
W 1930 r.Karol, zwany Lolkiemrozpoczął naukę w Państwowym Gimnazjum Męskim w Wadowicach. Nauka w ówczesnej szkole średniej trwała osiem lat. Już wówczas Karol Wojtyła dał się poznać jako świetny aktor, biorąc udział w sztukach teatralnych wystawianych przez szkolny teatr.
W 1938 roku zdał egzamin dojrzałości z bardzo dobrymi wynikami i rozpoczął studia polonistyczne na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zmienił także miejsce zamieszkania, bowiem w roku rozpoczęcia studiów przeprowadzili się wraz z ojcem do Krakowa.
1 września 1939 r. hitlerowskie Niemcy zaatakowały Polskę. Rozpoczęła się II wojna światowa. Wybuch wojny utrudniał kontynuację studiów, ponieważ uczelnie wyższe zostały przez okupanta zamknięte. W tej sytuacji Karol Wojtyła został słuchaczem tajnych kompletów.Jednocześnie podjął pracę w zakładach chemicznych Solvay, a później w kamieniołomie.
Na początku lat czterdziestych, po śmierci ojca, związał się z Teatrem Rapsodycznym. Wziął udział w kilku przedstawieniach, m. in. w Kawalerze księżycowym Mariana Nieżyńskiego. Sztuka cieszyła się ogromnym powodzeniem w całym Krakowie.
II wojna światowa dostarczyła młodemu aktorowi i poecie wielu bolesnych przeżyć. Odczytując powołanie, w 1942 roku wstąpił do Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Krakowie. 1 listopada 1946 r. Wojtyła przyjął święcenia kapłańskie. Wyjechał później na studia teologiczne do Rzymu, a po dwóch latach wrócił do kraju. Został wikarym w Niegowici i potem w parafii Św. Floriana w Krakowie. To właśnie podczas pracy w tej parafii, zaczął się angażować w ruch duszpasterstwa akademickiego. Ze swoimi studentami organizował wędrówki w góry, przekazując im w czasie tych wypraw prawdy wiary, naukę Kościoła, zachęcając do życia zgodnie z nią. Rozwijał swoje talenty pisarskie, ale także i naukowe, bowiem rozpoczął wykładać na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (tu ponad 20 lat kierował Katedrą Etyki).
W 1958 r. został biskupem. W 1963 r. został metropolitą krakowskim, cztery lata później kardynałem.
W październiku 1978 r., po śmierci papieża Jana Pawła I, wyjechał do Rzymu na jego pogrzeb i mające się odbyć konklawe. Wyniku wyboru kardynałów nikt nie mógł przewidzieć.
16 października 1978 r. nad dachem Kaplicy Sykstyńskiej pojawił się biały dym, znak że został wybrany nowy papież. Z balkonu Bazyliki rozległy się słowa: Habemuspapam! Kardynałowie wybrali na następcę Świętego Piotra, Polaka Karola Wojtyłę, który przyjął imię Jana Pawła II.Jan Paweł II był pierwszym papieżem Słowianinem i od ponad czterystu lat pierwszym, który nie był Włochem. Jego pontyfikat był jednym z najdłuższych w historii, a trwał ponad 27 lat.
Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. W czasie swojego pontyfikatu odbył 102 pielgrzymki (w tym 7 oficjalnych i 1 nieoficjalną do Polski), spotykał się z najwyższymi ówczesnymi głowami państw świata.
Wydał 14 encyklik, 14 adhortacji apostolskich, 10 konstytucji oraz 37 listów apostolskich, Ogłosił błogosławionymi 1267 osób, a ponad 450 kanonizował.
13 maja 2005 roku rozpoczął się proces beatyfikacyjny Jana Pawła II i trwał sześć lat. Beatyfikacji dokonał 1 maja 2011 roku papież Benedykt XVI. We Mszy św. na placu św. Piotra uczestniczyło ok. 1,5 mln osób, w tym trzysta tysięcy Polaków. Na datę liturgicznego wspomnienia bł. Jana Pawła II wybrano dzień 22 października, przypadający w rocznicę uroczystej inauguracji pontyfikatu papieża Polaka.
Kanonizacji Jana Pawła II dokonał papież Franciszek w niedzielęBożego Miłosierdzia, 27 kwietnia 2014 r. w Rzymie.


Nadanie imienia szkole.
Dzień 17 maja 2002 zapisał się w historii Publicznej Szkoły Podstawowej w Kruszewie jako jeden z najważniejszych. Tego dnia naszej placówce nadano imię Papieża Jana Pawła II. Przygotowania do tej historycznej, dla całej społeczności szkolnej, chwili trwały kilkanaście miesięcy.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Św. Jana Chrzciciela w Rembertowie. Następnie uczestnicy udali się na plac szkolny w Kruszewie, gdzie odbyła się główna część uroczystości. Nadanie imienia nastąpiło dekretem Prymasa Józefa Glempa oraz uchwałą Rady Gminy Pniewy. Powyższe dokumenty odczytał wobec wszystkich obecnych ówczesny Wójt Gminy Pniewy Ryszard Leszczyński.
Wzruszającą i doniosłą chwilą był moment przekazania sztandaru dyrektor szkoły- Ewie Łuczak, a następnie uczniom przez fundatorów Hannę i Henryka Skoneckich, absolwentów tej szkoły, właścicieli firmy Źródło Piast Pol.
Następnie uczniowie szkoły wystąpili w programie artystycznym poświęconym życiu i pontyfikatowi Jana Pawła II.
Nadanie imienia naszej szkole upamiętnione zostało wmurowaniem tablicy pamiątkowej, na której wyryto jakże piękne i prawdziwe słowa świętego Jana Pawła II: "Ważniejsze jest , kim się jest, niż to , ile się posiada".
Na pamiątkę tego wydarzenia co roku w maju obchodzone jest Święto Patrona. Od roku 2010 świętowane jest poprzez organizację Międzygminnego Festiwalu Piosenki Religijnej i Turnieju Piłki Nożnej imienia Patrona Szkoły. Inicjatorkami i organizatorkami tych konkursów były nauczycielka religii Małgorzata Wierzbicka i ówczesna dyrektor szkoły Ewa Wójcik. Organizatorem Turnieju Piłki Nożnej był nauczyciel w-f Daniel Stępień.
Pragniemy, by dziedzictwo Świętego Jana Pawła II - Papieża i Wielkiego Polaka pozwoliło wychować dzieci i młodzież w prawdzie, miłości, wolności oraz umiłowaniu Ojczyzny. Mamy nadzieję, że Jego obecność i wstawiennictwo będą nam towarzyszyć w codziennym życiu , wskazując drogę do Boga i bliźniego.


Drodzy Rodzice !!!
Poniżej zamieszczam stanowisko Wójta Gminy Pniewy w sprawie otwierania żłobka i oddziałów przedszkolnych na terenie Gminy Pniewy.
Z poważaniem Agata Walczak - dyrektor szkoły

Szanowni Państwo,

na podstawie przeprowadzonych przez dyrektorów gminnych placówek oświatowych konsultacji z rodzicami uczniów określono stopień zainteresowania powrotem do edukacji przedszkolnej i żłobkowej na zasadach sprzed epidemii Covid-19.

Liczba rodziców, którzy zadeklarowali chęć powierzenia dziecka pod opiekę placówek aktualnie jest znikoma, jednak z upływem czasu prawdopodobnie będzie wzrastać. W tym stanie rzeczy Wójt Gminy Pniewy Ireneusz Szymczak polecił dyrektorom pozostanie w gotowości do podjęcia opieki nad dziećmi od dnia 7 maja 2020 roku. Rodzice zainteresowani wznowieniem edukacji przedszkolnej i żłobkowej przed przyprowadzeniem dziecka do placówki proszeni są o kontakt telefoniczny z jej dyrektorem. W przypadku powstania potrzeby podjęcia pracy w zwykłym trybie, dołożymy wszelkich starań by stworzyć dzieciom bezpieczne warunki pobytu w naszych placówkach.

Numery telefonów do wszystkich szkół i żłobka dostępne są na stronach internetowych placówek.

Wójt Gminy Pniewy Ireneusz Szymczak uznaje za zasadne stopniowe łagodzenie ograniczeń wprowadzonych w związku z wprowadzonym stanem epidemii Covid-19, w celu pobudzenia gospodarki i poprawy warunków życia mieszkańców, mimo to, jeśli nie ma konieczności powierzania dzieci pod opiekę placówek oświatowych prosimy by pozostawić je nadal w domach.
Rekrutacja 2020/2021Komunikat dyrektora szkoły


Drodzy Uczniowie, zapraszamy Was do udziału w konkursie na najlepszy komiks pt. "Jak uwolniłem/uwolniłam świat od koronowirusa".
Regulamin:
1. W konkursie mogą brać wszyscy uczniowie naszej szkoły z klas 4-6.
2. Prace należy wykonać na kartkach z bloku A3 ( możecie skleić dwie kartki A4).
3. Komiks może mieć objętość od 3 do 5 kartek A3.
4. Oceniany będzie pomysł oraz staranność wykonania.
5. Teksty w chmurkach muszą być czytelne, można je pisać drukowanymi literami lub wydrukować napisany tekst i wkleić w odpowiednie miejsca
6. Prace nieczytelne nie będą brane pod uwagę.
7. Komiks może zawierać elementy fantastyczne.
8. Technika wykonania pracy jest dowolna.
9. Osoby uczestniczące w konkursie wyrażają zgodę na opublikowanie ich prac w internecie. Jeżeli chcą, aby zostały podpisane ich imieniem i nazwiskiem, muszą napisać, iż wyrażają na to zgodę, jeśli nie, podpisują swój komiks godłem np. Różyczka.
10. Prace należy przesłać do 31 marca pod adres: kruszew01@poczta.onet
11. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.
12. Ogłoszenie wyników będzie uzależnione od tego, ile czasu będą zamknięte szkoły ( wiadomość zostanie opublikowana w internecie lub podana podczas szkolnego apelu).
13. Nagrody uczniowie otrzymają po powrocie do szkoły.

Rekrutacja 2020/2021


Informacje Mazowieckiego Kuratora Oświaty
Odwołane zajęcia
Na postawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej od 12.03.2020r. do 25.03.2020r. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Kruszewie jest w okresie kwarantanny, uczniowie nie przychodzą w tych dniach do szkoły.
Więcej informacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej (link)
Proszę śledzić stronę szkoły oraz e-dziennik w celu aktualizacji informacji.
Informacja MEN o zawieszonych zajęciach rozesłana do dyrektorów szkół

Z poważaniem Agata Walczak - dyrektor szkoły

Drodzy rodzice, proszę zapoznać się z rekomendacjami Ministra Edukacji Narodowej.

1. Podstawowe informacje o koronawirusie.
2. Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej.
3. Polecenie Wojewody Mazowieckiego.
4. Informacje na temat koronawirusa w formie plakatu.

Szanowni Państwo, drodzy rodzice !!!


Dzień Babci i Dziadka w Kruszewie
W środę, 22 stycznia 2020r. uczniowie klas młodszych gościli zacnych gości - swoje Babcie i swoich Dziadków. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Agata Walczak, która serdecznie przywitała przybyłych gości, złożyła życzenia i podziękowała za tak liczne przybycie. Najważniejszą częścią uroczystości były występy naszych uczniów. Przedstawienie z tej okazji przygotowali uczniowie klas 0 - III pod kierunkiem pań nauczycielek. Po części artystycznej uczniowie wręczyli swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO
KONKURS POLONISTYCZNY SZKOŁA PODSTAWOWA
Zgodnie z § 10 pkt. 6 Regulaminu konkursów przedmiotowych do etapu wojewódzkiego konkursu polonistycznego zostało zakwalifikowanych 25% uczestników, którzy uzyskali najwyższe wyniki spośród uczniów przystępujących do etapu rejonowego - minimum 29 punktów.
W etapie rejonowym uczestniczyło 318 uczniów z Mazowsza, do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano 81 uczniów.
Michalak Aleksandra - 34 pkt
4 lutego 2020 r. wtorek godz. 11.00- konkurs
25 lutego 2020 r. godz. godz.11.00 - ogłoszenie wyników
Gratulujemy rodzicom i oczywiście Oli
TRZYMAMY KCIUKI !!!


Nie bądź sknera KUP PAMPERA

Drodzy rodzice, kochane dzieci, gorąco zachęcam do przyłączenia się do akcji "Nie bądź sknera, kup pampera" !
Miejsce zbiórki to gabinet dyrektora - zapraszam.
Agata Walczak

Niepodległościowo i sportowo.
Tegoroczne obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej gminie miały między innymi charakter sportowy.
7 listopada 2019 roku, 12 osobowa reprezentacja naszej szkoły (6 dziewczynek i 6 chłopców) wzięła udział w Spartakiadzie Patriotycznej, która odbyła się w Karolewie. Zawodnicy mieli do pokonania: tor przeszkód ze skokiem przez skrzynię, przewrotem w przód, równoważnią i slalomem; zwis na drążku z nogami ugiętymi w "krzesełko"; skok w dal z miejsca; skłony z leżenia "brzuszki" w czasie 30 sekund oraz kręcenie kołem hula - hop w jak najdłuższym czasie (max 5 minut).
Nasi zawodnicy walczyli z pełnym zaangażowaniem. Najlepszymi okazali się: Enri Herasym, który zajął I miejsce i zdobył złoty medal oraz Alicja Hadowska zdobywczyni, srebrnego medalu i II miejsca. Blisko podium, na IV miejscach znalazły się: Weronika Jaroszewska i Sandra Grzeszczyk. Dobrze też radzili sobie pozostali nasi zawodnicy: Zuzanna Dolanowska, Martyna Malinowska, Julia Połeć, Piotr Tkaczyk, Bartek Solarski - Głębocki, Kamil Kaczmarek, Mateusz Żółcik i Julek Sadowski.
8 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się piękny Koncert Patriotyczny. Przed koncertem udekorowani zostali zwycięzcy Spartakiady Patriotycznej, która odbyła się dzień wcześniej w Karolewie. Natomiast 2 godziny po koncercie odbył się w Jeziorze, Bieg Patriotyczny na dystansie 1918 metrów lub (do wyboru) 5000 metrów. W biegu tym startowała głównie młodzież i dorośli oraz dzieci za zgodą i pod opieką swoich rodziców. W ponad 160 osobowym tłumie biegaczy znalazły się dzieci z naszej szkoły: Łucja i Maciek Frączak, Kasia i Kamil Salmonowicz, Tomek Dominiak, Zuzia Stykowska, Ola Stępniewska, Krzyś Płodzik i Alicja Hadowska. Wystartowała także liczna grupa pracowników szkoły w Kruszewie: Emilia Hadowska, Anna Wieczorek, Barbara Żuchowska, Justyna Polak, Agnieszka Wójcik, Anna Sobocińska, Elżbieta Aderek i Piotr Sobociński.
Z wyżej wymienionych uczestników biegu na 1918 metrów na podium stanęli: Alicja Hadowska - II miejsce, Tomek Dominiak - III miejsce i Piotr Sobociński - III miejsce.
Święto Odzyskania Niepodległości zostało patriotycznie uczczone.

Dzień Niepodległości w PSP w Kruszewie
Tradycyjnie z okazji 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Kruszewie pod kierownictwem p. Marcina Kocha oraz p. Tomasza Gajewskiego przygotowali Koncert Pieśni Patriotycznej. IX edycja imprezy, która odbyła się 8 listopada, zachwyciła zebranych świetnymi występami dzieci i młodzieży z terenu gminy Pniewy. Na scenie zaprezentowali się mali artyści ze szkół w Ciechlinie, Karolewie, Kruszewie oraz Jeziorze.
Wśród publiczności zasiadło wielu znamienitych gości: Weronika Piwarska - przedstawicielka Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego, Wojciech Nalberski - Dyrektor Delegatury w Radomiu Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Ireneusz Szymczak - wójt gminy Pniewy, Zofia Rokosz - Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Pniewy, a także członkowie Lokalnej Grupy Działania "Wszyscy Razem", radni Rady Gminy Pniewy na czele z Przewodniczącym Grzegorzem Sowińskim, ks. kan. Wojciech Kołakowski - proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Jeziórce, ks. kan. Krzysztof Mindewicz - proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Rembertowie i dziekan dekanatu tarczyńskiego, Mirosław Jakubczak - wójt gminy Błędów, Marzena Rosołowska - członek zarządu Starostwa Powiatowego w Grójcu oraz dyrektorzy gminnych szkół podstawowych. Podczas spotkania wręczono również medale i nagrody wyróżnionym uczestnikom zmagań sportowych, przeprowadzonych 7 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Karolewie w ramach Gminnej Spartakiady Patriotycznej. Szczególne podziękowania i gratulacje należą się P. Iwonie Kostaniak - ze szkoły w Kruszewie, która wraz z uczniami przygotowała piękne dekoracje oddające nastrój uroczystości. Serdecznie zapraszamy za rok, na X Jubileuszowy Koncert Pieśni Patriotycznej!
Zobacz koncert...


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
14 października 2019r.

Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ,
DZIĘKUJĘ ZA TRUD WŁOŻONY W WYCHOWANIE NASZEJ KRUSZEWSKIEJ MŁODZIEŻY,
ZA POŚWIĘCONY CZAS I PRZEKAZANĄ WIEDZĘ,
ZA UŚMIECH, SERCE I CIERPLIWOŚĆ.
ŻYCZĘ SUKCESÓW W CODZIENNEJ PRACY
I SATYSFAKCJI Z OSIĄGANYCH WYNIKÓW.
Dyrektor Szkoły - Agata Walczak


Dzień Edukacji Narodowej 2019 w Kruszewie
W piątek 11 października 2019 r. w PSP im. Papieża Jana Pawła II w Kruszewie, odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gośćmi honorowymi imprezy byli: Wójt Gminy Pniewy Ireneusz Szymczak oraz emerytowana polonistka - była wieloletnia dyrektor szkoły w Kruszewie Ewa Łuczak. W uroczystości uczestniczyła Rada Pedagogiczna z obecną dyrektor Agatą Walczak na czele, pracownicy obsługi, rodzice oraz uczniowie ze wszystkich klas szkolnych. Ciekawy i dowcipny program słowno - muzyczny, obrazujący w żartobliwy sposóbszkolną rzeczywistość przygotowały dzieci z klas I-III pod kierunkiem swoich wychowawczyń: Barbary Żuchowskiej, Anny Sobocińskiej, Agnieszki Wójcik i Aleksandry Pietraszewskiej. Zebrani na uroczystości, byli również świadkami rozdania nagród "Oskarów" (jajek niespodzianek)dla Nauczycieli, oraz pamiątkowych zakładek do książek z sentencją znanego pisarza Marka Twaina: "Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą - nauczać", własnoręcznie wykonanych przez Samorząd Uczniowski. Nauczycielom w dniu ich święta za odpowiedzialną i niełatwą pracę serdecznie podziękowali: Wójt Gminy Pniewy Ireneusz Szymczak i dyrektor PSP w Kruszewie Agata Walczak oraz Samorząd Uczniowski.

25-26.09.2019r. Wycieczka do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Parku Miniatur w Inwałdzie
Wycieczka do Wadowic zaplanowana była jeszcze w ubiegłym roku szkolnym. Miał to być wyjazd uczniów klasy III celebrujących swoją I Komunię Świętą. Ale, że trzecioklasistów jest tylko 17, dołączyli do nich uczniowie klasy III i VI i dwoje z VIII. W takim składzie pod opieką naszej katechetki pani Małgosi Wierzbickiej, księdza Krzysztofa Mindewicza proboszcza parafii w Rembertowie i pani Ewy Stanisławiak oraz kilkorga rodziców postanowiliśmy w dniach 25-26 września2019r. pojechać do miejsc związanych z życiem patrona naszej szkoły świętym Janem Pawłem II.
Wyjechaliśmy z Kruszewa o godzinie 7.00 i po ponad 5 godzinach podróży dotarliśmy do Wadowic. Najpierw zwiedzaliśmy Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach i Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. W muzeum zgromadzono pamiątki z różnych okresów życia naszego wybitnego rodaka, również prezentowano pokazy multimedialne dokumentujące doniosłe lub dramatyczne chwile związane z Papieżem Janem Pawłem II. Pełni wrażeń, wyruszyliśmy w kierunku Kalwarii Zebrzydowskiej, aby zwiedzić tam Sanktuarium pasyjno - maryjne, po którym oprowadzał nas przewodnik. To kolejne miejsce, z którym w szczególny sposób związany był Karol Wojtyła. Po zakończeniu zwiedzanie wszyscy uczestniczyliśmy we Mszy Świętej odprawianej także w naszej intencji. Późnym popołudniem pożegnaliśmy Kalwarie Zebrzydowską i pojechaliśmy do Zembrzyc, gdzie w Ośrodku Wypoczynkowo-Rekolekcyjnym Totus-Tuus czekał na nas pyszny obiad i wspaniały nocleg. A rano po obfitym super śniadaniu zjedzonym w Zembrzycach wyruszyliśmy korzystać z następnych atrakcji. Najpierw były znowu Wadowice, ale tylko po to aby posmakować wadowickich kremówek i lodów, zakupić pamiątki i po prostu trochę pobyć w tym pięknym mieście. Następnie udaliśmy się do Inwałdu gdzie znajduje się wspaniały, największy w Polsce Park Miniatur. Zgromadzone w jednym miejscu zminiaturyzowane zabytki świata były dla nas wielką atrakcją.
W ciągu zaledwie godziny odbyliśmy podróż po Europie, Stanach Zjednoczonych, Egipcie, Polsce, Azji. Podziwialiśmy najsłynniejsze cuda architektoniczne świata: Colloseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Big Bena, Łuk Triumfalny, Sfinksa, Biały Dom, Bazylikę św, Piotra, Bramę Brandenburską, a także Polski: Wawel, Ratusz w Zamościu, Zamek Krzyżacki w Malborku, Ratusz w Poznaniu, Sukiennice, Giewont, miniaturę morza i wiele innych cudów wykonanych w skali 1:25. Każdy mógł się poczuć jak olbrzym spacerując obok wiernie wykonanych zabytków. Poza podziwianiem zabytków bawiliśmy się też w Zielonym Labiryncie, gdzie pokonywaliśmy skomplikowany system korytarzy zbudowanych z żywopłotu i zjeżdżaliśmy na gigantycznej zjeżdżalni. W programie było jeszcze zwiedzanie średniowiecznej Warowni, w której zobaczyliśmy salę tortur, zbrojownię, pokój damy i weszliśmy na wieżę, żeby zobaczyć panoramę Beskidu Małego. Wielką atrakcją było budzenie "prawie" prawdziwego smoka, który spał sobie spokojnie w podzamkowej grocie dopóki, dopóty dzieci z Kruszewa nie narobiły hałasu. Dopełnieniem tego wspaniałego dnia był oczywiście lunch w restauracji McDonald's To był już ostatni punkt programu. Posiliwszy się co nieco udaliśmy się w drogę powrotną do domu.
Wycieczka była bardzo udana, dużo przeżyliśmy i zobaczyliśmy, mieliśmy piękną, słoneczną pogodę. Było wspaniale!Wszyscy, choć trochę zmęczeni, wróciliśmy do Kruszewa cali, zdrowi i pełni niezapomnianych wrażeń.


Bezpieczna droga do szkoły
Uczniowie klas 0-3 uczestniczyły w zajęciach z policją na temat "Bezpieczna Droga do Szkoły", w których pan dzielnicowy Piotr Tomasik opowiadał o odpowiednim zachowaniu podczas przechodzenia przez jezdnię oraz wskazywał zasady bezpiecznego ruchu drogowego. Odwiedził nas także Pan Zebra, o którym dzieci obejrzały krótki filmik, i z którym bardzo chętnie pozowały do zdjęć. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał pamiątkowy drobiazg.

Mamy nagrodę !!!
Uczennica klasy 8 Ola Michalak zdobywczynią nagrody głównej w konkursie "Grójec - kocham to miasto!". Organizatorami konkursu byli: Burmistrz Gminy i Miasta Grójec oraz Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. W.S. Laskowskiego w Grójcu. Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy !!! Komentarz komisji oceniającej:
"Nagrodzone prace wyróżniają się na tle innych kreatywnością, poprawnością językową, oryginalnością i bogatym stylem. Praca "Dobrze widzi się tylko sercem" świetnie wpisuje się w obchody Jubileuszu, pokazuje Grójec takim, jakim jest. Nieco senne miasteczko, które przeżywa ważne dla siebie chwile. Autorka pracy świetnie orientuje się w tym, co aktualnie się dzieje i zna tytuł poloneza, który będzie tańczony. Aż powstaje pytanie, kto to taki? Duch Grójca - świetny koncept, szkoda, że sama na to nie wpadłam, planując uroczystości J.

18.09.2019r. Obchody święta św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży w Jeziórce
18 września w liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki w kościele parafialnym w Jeziórce zgromadziły się społeczności wszystkich szkół z terenu gminy Pniewy. Tak jak w poprzednich latach proboszcz parafii ks. kan Wojciech Kołakowski zaprosił nas na przypadające w tym dniu obchody święta Patrona dzieci i młodzieży.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9.00 Mszą Świętą celebrowaną przez proboszcza parafii Jeziórka ks. kan. Wojciecha Kołakowskiego i ks. Kamila Falkowskiego - gościa uroczystości, na stałe pracującego w parafii bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie. Homilię w interaktywnej formie poprowadził ks. Kamil.
Oprawę liturgiczną Eucharystii przygotowali uczniowie naszej szkoły: Ola Michalak, Antosia Ostrowska i Kasia Kusztal. Dopełnieniem uroczystości był niewątpliwie przepiękny śpiew liturgiczny poprowadzony przez chór naszej szkoły przygotowany przez pana Tomasza Gajewskiego.
Po zakończeniu Mszy świętej rozpoczął się piknik. Była kiełbaska z grilla, pyszne ciasta, napoje i inne przysmaki. Jak zwykle wielką atrakcją był konkurs plastyczny. Tematem przewodnim konkursu był św. Stanisław, ale dzieci malowały tez parafialny kościół i jego otoczenie. W plastycznym działaniu czynnie wspierał dzieci Pan Maciej Michalski - Sekretarz Gminy Pniewy.
Jak zwykle wielkim zainteresowaniem cieszyło się oglądanie zwierząt hodowanych w gospodarstwie przy parafialnej plebani. Niektóre zwierzęta można było nawet pogłaskać lub nakarmić i stanowiło to dla dzieci niewątpliwie wielka frajdę. A na koniec odbyła się prezentacja prac plastycznych i wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani upominkami w formie książek i słodyczami. Piękna pogoda jak zwykle nie zawiodła i sprzyjała zabawie na świeżym powietrzu. O godzinie 12.00 uczniowie wrócili do szkoły zrelaksowani, ale też pełni przeżyć duchowych. To był na pewno wspaniały dzień.
Serdecznie dziękujemy ks. kan. Wojciechowi Kołakowskiemu Proboszczowi parafii Jeziórka za zaproszenie.

2.09.2019r. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Rozpoczęcie nowego 2019/2020 roku szkolnego w naszej szkole było nietypowe i wyjątkowe!!! Powodem tego był fakt, że od tego roku na sali nie było uczniów gimnazjum, które wygasło - tak to był historyczny moment. Pani Agata Walczak nowy dyrektor szkoły rozpoczęła apel tradycyjnym szkolnym dzwonkiem, po czym cała społeczność szkolna uświadomiła sobie... wakacje naprawdę się skończyły. Po oficjalnym powitaniu o głos poproszono Pana Ireneusza Szymczaka - Wójta Gminy Pniewy, który uroczyście podziękował za wieloletnią i owocną pracę dyrektorom Pani Ewie Wójcik oraz Panu Zdzisławowi Białackiemu oraz powierzył sprawowanie funkcji dyrektora Pani Agacie Walczak. Rodzice i Rada Pedagogiczna ciepło podziękowała ustępującym dyrektorom i miło powitała nowego dyrektora. Ważnym punktem było ślubowanie klas pierwszych oraz pasowanie na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II. Po chwilach pełnych wrażeń wszyscy udali się do domów.